Zemanova rakovina je výmysl, ujišťuje Hrad. Politika, který s tím přišel, zažaloval

ČTK, lup

08. 11. 2017 • 13:41

Ošetřující lékař prezidenta Miloše Zemana označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které rozeslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Ten na sociálních sítích později uvedl, že Hrad podal na brněnského politika Svatopluka Bartíka, který s tvrzením o smrtelné nemoci přišel, trestní oznámení, jak dříve avizoval.

„Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ uvedl podle Hradu Kalaš.

Radní obvodu Brno-střed Svatopluk Bartík (Žít Brno) na sociálních sítích uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Prezident podle něj ví o diagnóze asi tři týdny a léčbu prý odmítl. Ovčáček tvrzení brněnského politika v úterý označil za odporné lži.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Dnes Hrad informoval o tom, že na politika podal skrze právníky trestní oznámení pro pomluvu a přistoupil k žalobě na ochranu osobnosti. Hrad rovněž žádá soud, aby předběžným opatřením zamezil Bartíkovi v šíření podobných informací. 

3768448:article:true:true:true

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl. Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii. V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií. V pondělí řekl, že mu „v sobotu odešla cukrovka“.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

SDÍLET

Nejnovější podcasty

PODCASTY

Všechny originální pořady INFO.CZ ve vašich sluchátkách