SPD Tomia Okamury odmítá do svého štábu pustit novináře. Na redaktora INFO.CZ zavolala policii

Adam Kotrbatý

21. 10. 2017 • 15:56

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury odmítá vpustit do svého štábu novináře některých médií. Mezi postiženými je i INFO.CZ, které mělo od mluvčí poslance Radima Fialy Andrey Dupové dvakrát potvrzenou akreditaci. Tu však hnutí včera zrušilo. Důvody není schopné vysvětlit.

Redaktoři, kteří v sobotu odpoledne přišli do štábu SPD se dočkali nemilého překvapení. U vstupu je odmítli pustit do prostorů volebního štábu. Podle informací INFO.CZ se jednalo také o novináře ČT, Seznam Zprávy a dalších.

SPD nechala novináře vyvést

Dupová posílala v noci na sobotu e-mail, v němž dříve potvrzené akreditace rušila. „V minulých dnech jsme Vám potvrdili akreditaci pro přístup do volebního štábu SPD. Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty zájem spolupracovat nemáme,” napsala Dupová.

3734017:article:true:true:true

Kompetentní osoby však nedokázaly vysvětlit, čím se jednotlivá média provinila. Na žádost redaktora INFO.CZ se dostavil ke vstupu tajemník Jaroslav Staník, který novináři pohrozil vyvedením a zavoláním policie. Strážce zákona nakonec skutečně zavolal. Přijeli krátce před uzavřením volebních místností. Vyslechli si verze obou stran a reportérovi nařídili opustit prostory recepce. Souhlasili s řešením, že zůstane na zahrádce hotelu.

Jak trestní oznámení, které tajemník Staník podal, dopadne, rozhodne policie. Je možné, že se celá věc dostane až do správního řízení.

Policisty SPD volalo na novináře ještě jednou. Staník je zavolal na reportérku pořadu Reportéři ČT. Hnutí už dříve odmítlo ze stejných důvodů potvrdit akreditaci některým novinářům z mediálního domu Economia. Ti, kteří ji měli potvrzenou, se však dovnitř podobně jako INFO.CZ nedostali.

SDÍLET