Volby 2017: SPD Tomia Okamury odmítá do svého štábu pustit novináře. Na redaktora INFO.CZ zavolala policii | info.cz

Články odjinud

SPD Tomia Okamury odmítá do svého štábu pustit novináře. Na redaktora INFO.CZ zavolala policii

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury odmítá vpustit do svého štábu novináře některých médií. Mezi postiženými je i INFO.CZ, které mělo od mluvčí poslance Radima Fialy Andrey Dupové dvakrát potvrzenou akreditaci. Tu však hnutí včera zrušilo. Důvody není schopné vysvětlit.

Redaktoři, kteří v sobotu odpoledne přišli do štábu SPD se dočkali nemilého překvapení. U vstupu je odmítli pustit do prostorů volebního štábu. Podle informací INFO.CZ se jednalo také o novináře ČT, Seznam Zprávy a dalších.

SPD nechala novináře vyvést

Dupová posílala v noci na sobotu e-mail, v němž dříve potvrzené akreditace rušila. „V minulých dnech jsme Vám potvrdili akreditaci pro přístup do volebního štábu SPD. Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty zájem spolupracovat nemáme,” napsala Dupová.

Štáb SPD nechce vpustit dovnitř redaktora INFO.cz autor: Jiří Hynek/Facebook

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Kompetentní osoby však nedokázaly vysvětlit, čím se jednotlivá média provinila. Na žádost redaktora INFO.CZ se dostavil ke vstupu tajemník Jaroslav Staník, který novináři pohrozil vyvedením a zavoláním policie. Strážce zákona nakonec skutečně zavolal. Přijeli krátce před uzavřením volebních místností. Vyslechli si verze obou stran a reportérovi nařídili opustit prostory recepce. Souhlasili s řešením, že zůstane na zahrádce hotelu.

Jak trestní oznámení, které tajemník Staník podal, dopadne, rozhodne policie. Je možné, že se celá věc dostane až do správního řízení.

Policisty SPD volalo na novináře ještě jednou. Staník je zavolal na reportérku pořadu Reportéři ČT. Hnutí už dříve odmítlo ze stejných důvodů potvrdit akreditaci některým novinářům z mediálního domu Economia. Ti, kteří ji měli potvrzenou, se však dovnitř podobně jako INFO.CZ nedostali.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud