Jedna z největších sázkovek v Česku má problémy s výplatami. Hledá peníze, kde může

Jedna z pěti největších kurzových sázkových kanceláří v Česku Maxi-Tip má v posledních měsících problémy s výplatami peněz sázkařům. Ti tvrdí, že výběry jsou problematické, není prý výjimkou, když trvají déle, než je zákonem stanovený limit 60 dní. Na nedoplacené závazky si stěžují i někteří obchodní klienti. Ředitel a spolumajitel Maxi-Tipu Karel Kabrna v rozhovoru pro INFO.CZ problémy připouští a slibuje, že do týdne vše urovná.

Prakticky už od dubna si sázkaři stěžují, že se při výběrech výher ze sázkové kanceláře Maxi-Tip setkávají s extrémně dlouhými lhůtami. Ty u většiny českých sázkových kanceláří trvají sotva pár pracovních dní, u Maxi-Tipu však prý často atakují zákonem stanovenou lhůtu 60 dní. Občas ji i překračují, například sázkař Aleš Klíma si stěžuje, že zadával příkaz k výběru peněz na začátku května, do konce minulého týdne mu však stále na účet nepřišly.

Ředitel a jeden z akcionářů Maxi-Tipu Karel Kabrna o problémech s výběry peněz ví a slibuje je rychle napravit. „Vím že je to problematické. Důvodem je, že během pandemie koronaviru nebylo na co sázet, a sázkaři proto začali masivně vybírat peníze. Na to jsme nebyli připraveni. Proto jsme zavedli nový systém, který namísto ručního zpracování výběrů měl fungovat automaticky,“ vysvětluje Kabrna. Systém se však údajně pod návalem výběrů zadrhl. „Víme o tom a pracujeme na nápravě. Věřím, že se nám to do začátku příštího týdne podaří vyřešit.“

Ústecký kraj politici berou jako odpad republiky. Nechápou, že mnohem víc dává, než dostává, říká Paparega

sinfin.digital