Papalášství ANO ve Středočeském kraji. Zastupitel Herman okázale porušuje nařízenou karanténu

Další z těžko uvěřitelných případů politického papalášství se v těchto dnech odehrává na Krajském úřadu Středočeského kraje. Týká se zastupitele Martina Hermana, kterého v půlce ledna poslal lékař do konce měsíce do karantény kvůli kontaktu s covid-pozitivním členem domácnosti. Jenže Herman nařízenou izolaci nerespektuje a dál chodí na pracovní schůzky či jednání zastupitelstva.

Káže vodu, pije víno. INFO.CZ zjistilo, že lékař Hermanovi kvůli kvůli kontaktu s covid-pozitivním členem domácnosti nařídil 13. ledna karanténu. Jenže politik namísto toho, aby zůstal doma a stranil se lidí, svůj pracovní život nijak neomezil. A to v situaci, kdy Česko vévodí covidovým tabulkám nově nakažených a zemřelo již přes 15 tisíc lidí. Ani tato fakta Hermana zjevně nepřesvědčila, aby nařízenou karanténu dodržoval. Minulé úterý se například osobně zúčastnil schůze předsedů klubů zastupitelstva Středočeského kraje. „Ano, je to pravda, pan Herman se osobně účastnil této schůzky na Krajském úřadu Středočeského kraje v úterý od 15:00,“ potvrdil naši informaci Michael Kašpar, starosta Kolína a místopředseda krajského výboru STAN ve Středočeském kraji.

Osobních setkání bylo více. Server INFO.CZ Hermana dnes zastihnul na schůzi zastupitelstva Středočeského kraje. Když jsme ho konfrontovali s dotazy, nařízenou karanténu popřel. „Není pravda, že bych měl nařízenou karanténu,“ uvedl doslova. Důkazy, které INFO.CZ má, však prokazatelně ukazují opak: Herman má zůstat v karanténě až do čtvrtka 28. ledna, nařízení tak porušil minimálně ve dvou případech. 

sinfin.digital