Parodie na televizní věštění. Bizarní kampaň na podporu českých potravin boří internet

Tereza Čechová

15. 02. 2017 • 18:32

Ministerstvu zemědělství a Potravinářské komoře ČR se nejnovější osvětovou kampaní ohledně kvality potravin skutečně podařilo rozbouřit vody internetu. V jejich spotech se objevuje herečka a dabérka Valérie Zawadská jako fiktivní věštkyně Getruda. 

Do fiktivní věštírny postupně volá několik lidí, u masa zkonzumovaného prvními z nich se věštkyně zhrozí a popisuje podmínky, ve kterých se maso na talíř muselo dostat. Popisuje argentinská jatka, nehygienickou porážku a balírnu i dovoz do Česka za vskutku nevyhovujících podmínek. 

Radost Gertrudě udělá až poslední volající dáma, která se jí ptá na původ masa, které si hodlá zakoupit. Jak věštkyně prohlásí, z masa cítí "obrovskou auru", šťastný život prasete a dobrou péči o něj po celou dobu jeho života. 

Kampaň má podpořit nákup čerstvého masa z českých chovů (a regionálních výrobků obecně) namísto mraženého dovezeného z nejrůznějších koutů světa ve špinavých kamionech a na lodích. Celková cena projektu se vyšplhala na deset milionů korun, ministerstvo zemědělství jej zafinancovalo miliony sedmi. Zbylé tři zaplatila Potravinářská komora. Nejedná se pouze o cenu za spoty, součástí projektu jsou i online kampaně v internetových médiích, v tisku i při outdoor akcích a PR komunikace. 

Ohlas, který celá akce hlavně díky spotům vyvolala, je veskrze pozitivní, videa mají již desetitisíce zhlédnutí a virálně se šíří dál. 

SDÍLET