Víte, jak vybrat vhodné havarijní pojištění?

Prezentace klienta

Léto je doba dovolených a výletů, mnozí z nás tráví v autě mnohem víc času než obvykle. I když se snažíme jezdit opatrně, nikdy nevíme, koho na silnici potkáme. Když má naše vozidlo přidělenou SPZ a chceme s ním na silnici, musí mít sjednané povinné ručení. A co havarijní pojištění?

Povinné ručení je ze zákona nutností

Přezdívá se mu také zákonné pojištění a jak už název napovídá, jeho sjednání je povinné pro každé vozidlo, které je provozované na pozemní komunikaci. Chrání vás proti škodám, které provozem svého vozidla způsobíte třetím stranám, může jít jak o škody na zdraví a životě, tak o majetkové škody a ušlý zisk.

Havarijní pojištění je dobrovolnou složkou autopojištění

Zatímco povinné ručení chrání před škodami, které způsobíte někomu jinému, havarijní pojištění kryje škody, které si způsobíte na svém vozidle. Jeho sjednání je dobrovolné, rozhodně se ale mnohým majitelům vozidla vyplatí. Proti čemu může chránit?

  • Havárie

  • Střet se zvěří

  • Odcizení vozidla

  • Vandalismus

  • Živelní pohromy jako povodeň krupobití, požár, zásah bleskem, pád předmětu atd.

  • Nákupy náhradních dílů na opravu vozidla

  • Neoprávněné využití automobilu

  • GAP pojištění

Jak si sjednat to nejvýhodnější havarijní pojištění?

Havarijní pojištění vám poskytne ochranu proti škodám, které se stanou na vašem vozidle za vaší přítomnosti i mimo ni. Ne vždy jsou součástí pojištění všechna rizika, jejich nastavení je čistě na vás. Jak postupovat, když hledáte to nejvýhodnější havarijní pojištění?

Krok první: Zvažte, jaká rizika vám hrozí

Rizika, proti kterým se chcete pojistit, si můžete nastavit dle svých potřeb. Proč platit za něco, co nevyužijete? Když se ale rozhodnete pojistit proti všem pojistitelným rizikům, je ideální sáhnout po variantě Allrisk.

Víte, že si můžete zvolit i nějaké doplňkové připojištění, které může krýt třeba škodu na zavazadlech nebo čelním skle auta?

Krok druhý: Jak vysokou chcete spoluúčast?

Kromě rizik je dalším důležitým parametrem výše spoluúčasti, tedy částky, kterou v případě pojistné události zaplatíte z vlastní kapsy.

Krok třetí: Porovnejte nabídky jednotlivých pojišťoven

Ohledně pojistky už máte jasno, rádi byste si ji sjednali za těch nejvýhodnějších podmínek? Není nic jednoduššího než když na svém počítači, tabletu nebo chytrém telefonu otevřete stránky některého z porovnávačů a necháte si zobrazit všechny dostupné nabídky naráz, bez nutnosti opustit pohodlí svého domova.

SDÍLET
sinfin.digital