Víme, na co vás Nova s Primou chtějí dostat. Která televize má do podzimu lépe našlápnuto?

Dvě největší komerční televize Nova s Primou během tohoto týdne na velkých party představily své plány na nadcházející půlrok: ukázaly programové novinky, nové televizní kanály, předvolební plány i nové moderní studio. Která z hlavních komerčních televizí má ale do podzimu lépe našlápnuto? Podzimní plány Primy i Novy jsme zhodnotili v pěti klíčových kategoriích – od množství a kvality nového obsahu až po finanční zázemí, od plánů na předvolební zpravodajství po možnosti odloženého sledování.

Nový obsah

To nejviditelnější se patří předestřít hned na začátek – totiž nový obsah. Obě televizní stanice se po covidovém roce ukázaly v plné parádě a představily hned několik seriálových novinek – což nebývalo zvykem. Lépe si co do skriptovaného, seriálového obsahu vede televizní stanice ze Strašnic: Prima do podzimního schématu vstupuje hned se třemi novými vlajkovými pořady pro prime time. Největší ambice má novinka 1. mise (vysílaná pravidelně ve středu od 20:15), která mapuje výcvik dvanácti adeptů na vojenské lékaře, kteří najdou uplatnění v prvních bojových liniích. Seriál slibuje lékařské prostředí (tradiční pastička na tuzemského diváka), ale i našponované emoce a tvrdý armádní výcvik. 

První misi budou sekundovat dvě další seriálové novinky: romantická komedie Hvězdy nad hlavou (pondělí, 20:15; hrají Tereza Kostková, Roman Vojtek, Roman Zach) slibuje vesnický „laskavý humor a nadhled“, kriminální komedie Dvojka na zabití (ob sobotu od 20:15, hrají Jakub Prachař a Sara Sandeva) zase až nápadně připomíná českou verzi televizní klasiky Dempsey a Makepeaceová. Kromě těchto pořadů pak Primě na podzim „zbyde“ i její aktuální hit Slunečná, který se jako jediný pořad dostal do dvou prime-timových slotů (úterý a čtvrtek od 20:15); na páteční večery pak televize přichystala další řadu show Česko Slovensko má talent. 

Co na to Nova?

Televize Nova oproti Primě nabízí méně seriálových novinek – v této kategorii přichází „pouze“ s novým seriálem Pan Profesor (čtvrtky od 20:20, hrají Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková), který bude, podobně jako Dvojka na zabití, stavět na dynamickém vztahu dvou hlavních hrdinů, nikoliv však v kriminálním prostředí, ale v gymnaziálních škamnech. 

Další novinky televize Nova pro podzimní sezónu pak zahrnují především nescriptované show a reality show: na diváky čeká novinka Love Island (středy od 21:30; údajně velmi laskavá a zamilovaná reality show), další řada Superstar (neděle od 20:20) i Masterchef Česko (úterý, středa 20:20). Kuchařská show bude opanovat úterní i středeční první prime-time, v úterý ji navíc během druhého prime-timu (od 21:30) doprovodí kuchařská novinka Souboj na talíři. V ní se trojice šéfkuchařů (Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář) vydává po České republice a hledá na obyčejných místech neobyčejná jídla; vytvoří tak protiváhu Zdeňku Polreichovi na Primě a jeho show První večeře (pondělky od 21:35).

Bod pro: Prima za množství seriálových novinek

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak si televize vedou v dalších kategoriích?
  • Která má propracovanější online videotéku, jak vypadá nové studio a kdo bude mít lepší předvolební zpravodajství?
  • Jaké nové televizní kanály na vás čekají a která ze stanic dá do vaší zábavy více peněz?
sinfin.digital