Bizarní hudební show. Severní Korea zveřejnila video se simulovaným jaderným útokem na USA

Info.cz, ekb

Severokorejci v uniformách zpívají za doprovodu orchestru jednu z propagandistických písní, pozornost diváků se však upíná na obrazovku za nimi, na které běží video se simulovaným útokem na Spojené státy – odpálené nukleární rakety letí přes Pacifik, po střetu se zemí se objeví mohutný jaderný hřib a vyvrcholením je pohled na americkou vlajku plápolající v ohni, kterou obklopují bílé kříže vyobrazující americký hřbitov. Bizarní show je odměněna salvou nadšeného potlesku, do kterého s úsměvem na tváři přichází severokorejský vůdce Kim Čong-un. Nové video simulující útok na úhlavního nepřítele KLDR je dalším důkazem toho, že severokorejská propaganda nezná hranic. 

Video bylo natočeno u příležitosti mohutných oslav 105. výročí narození zakladatele komunistického režimu Kim Ir-sena. Bizarní výjev tak byl vyvrcholením vojenské přehlídky v centru Pchjongjangu, kam dorazil i nynější severokorejský vůdce Kim Čong-un, Kim Ir-senův vnuk. KLDR tu u významné příležitosti poprvé ukázala své balistické střely odpalované z ponorky.

Trumpova blamáž. Flotila, kterou hrozil Severní Koreji, plula úplně jinam

„Když představení skončilo, všichni účinkující a účastníci vojenské přehlídky propukli v nadšené ovace a křičeli hurá,“ popisuje atmosféru během bizarní hudební show státní zpravodajská agentura KCNA. Státní televize zase zachytila současného severokorejského vůdce, který za širokého úsměvu mává do davu. „Drahý nejvyšší vůdce na ně zamával a umělcům k jejich úspěšnému představení poblahopřál,“ píše KCNA.

Přijdou pogromy na muslimy. Migraci nelze zastavit bezbolestně, říká český muslim a arabista Petr Pelikán

Video se simulovaným útokem na Spojené státy přichází v době, kdy jsou vztahy mezi Pchjongjangem a Washingtonem vyhroceny na maximum. Zatímco Bílý dům minulý týden pohrozil, že k břehům Severní Koreje pošle námořní flotilu vojenských lodí, Severní Korea varuje před totální válkou, pokud na ni USA zaútočí. 

SDÍLET
sinfin.digital