Na tomto hřišti si děti budou hrát ve věžičce s půlměsícem. Pohádkový hrad, nikoli mešita, tvrdí město

ČTK, lup

Nové hřiště, které bude sloužit dětem v berlínské čtvrti Neukölln a které bylo postaveno na motivy pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků, nečekaně vyvolalo debatu o náboženských symbolech ve veřejném prostoru. Na jedné věžičce nad prolézačkou se objevil půlměsíc, pro mnohé znak islámu.

Podle zástupce berlínské Křesťanskodemokratické unie (CSU) Burkarda Dreggera se dá ztvárnění nového hřiště označit „za originální, nebo také zcela jednoduše za pitomé“. Domnívá se, že věžičku s půlměsícem vymyslel nějaký úředník, „který je přesvědčený, že takto přispěl k porozumění mezi národy“.

V Praze se objevil tajemný billboard s cizím písmem. Víme, co na něm stojí

Jistá Anja M., matka šestileté holčičky, listu Berliner Zeitung řekla, že náboženství na dětské hřiště nepatří. Připomněla, že neexistují prolézačky připomínající kostely nebo synagogy.

3685091:article:true:true:true

Sociálnědemokratická starostka Neuköllnu Franziska Giffeyová nicméně uvedla na pravou míru, že věžička s půlměsícem nepředstavuje mešitu, nýbrž orientální hrad. Hřiště vzniklo u školky, která se jmenuje Alibaba a jeho loupežníci, a děti, které do ní chodí, si jeho téma samy vybraly. Giffeyová připomněla, že v její čtvrti je tradicí stavět hřiště na motivy různých pohádek, existuje už hřiště, jež vzniklo podle Pipi Dlouhé punčochy.

Z příběhů moderního otroctví mrazí: Říkali nám čubky, na služky jsou slevové akce a čeká je týrání

„Musíme se ptát, jakým směrem se ubírá naše společnost, když nedokážeme přijmout orientální pohádku na hřišti, aniž bychom nezabředli do debaty o islamismu,“ posteskla si v deníku Die Welt neuköllnská starostka.

SDÍLET
sinfin.digital