Obavy z teroru na vánočních trzích. Američané varují před cestami do Evropy

Info.cz

Americké úřady varují obyvatele, aby byli opatrní na cestách do Evropy. Podle amerického ministerstva zahraničí by se vánoční trhy a další události spojené s nadcházejícími svátky mohly stát terčem teroristů.

Zástupci amerického ministerstva zahraničních věcí řekli televizní stanici CNN, že varování není spojeno s konkrétní hrozbou. Potvrdili ale, že podle důvěryhodných informací teroristické skupiny plánují útoky v Evropě a zaměřují se právě na nadcházející svátky a s tím spojené události.

„Američani by měli být upozorněni na to, že extremisti by mohli v tomto období spáchat teroristický čin bez varování,“ stojí ve zprávě. 

Německá města chystají přísnou ostrahu

Zřejmě nejslavnější německý vánoční trh v bavorském Norimberku bezpečnostní opatření pro letošní rok ještě zpřísnil. Naopak Drážďany, oblíbené u Čechů, další přitvrzení oproti loňsku nechystají. Přísnější opatření než loni chystá například Norimberk, a to mimo jiné v reakci na teroristické útoky v nedalekých městech Würzburg a Ansbach. Podle policejního ředitele bude v ulicích Norimberku především mnohem více uniformovaných policistů. (Zdroj: ČTK)

V minulosti se extremistům podařilo spáchat útoky ve Francii, Belgii, Německu a Turecku. Americké úřady radí občanům, aby byli opatrní a nezdržovali se na frekventovaných místech. Dodávají, že evropští představitelé spolupracují se Spojenými státy v otázce terorismu. 

Varovní přišlo poté, co francouzské bezpečnostní složky o víkendu zabránily plánovanému teroristickému útoku. Tamní policie zatkla sedm lidí. Dva v Marseille a ostatní ve Štrasburku.

Ve Štrasburku se každoročně konají jedny z největších a nejznámějších vánočních trhů Evropy. Na ty už teroristi plánovali zaútočit v roce 2000, i tehdy jim v tom policie zabránila. Budou zahájeny už tento pátek a očekává se, že je letos navštíví 2 miliony lidí.

SDÍLET
sinfin.digital