Každý zná příběh Emmanuela Macrona. Kdo je ale tajemný partner Marine Le Penové?

MIA

V souvislosti s francouzskými prezidentskými volbami se upřela pozornost mimo politické otázky rovněž na osobní život obou kandidátů. Příběh o tom, kterak Emmanuela Macrona okouzlila jeho o 24 let starší učitelka na střední, unikl málokomu. Kdo je ale tajemný muž, který už deset let za všech okolností stojí po boku Marine Le Penové?

Jmenuje se Louis Aliot, je mu sedmačtyřicet let a partnerem šéfky Národní strany je už téměř deset let, ačkoliv před oltářem spolu nestanuli. Současně se angažuje v politice, stejně jako jeho vyvolená – pochopitelně v žádné jiné straně než té její, kde je dokonce místopředsedou. Národní frontu v regionu jihozápadní Francie reprezentuje jako poslanec Evropského parlamentu.

S výjimkou svých politických aktivit se ale na veřejnosti ukazuje nerad a lze očekávat, že se na tom nic nezmění ani v situaci, kdy by byla Marine Le Penová zvolena prezidentkou země galského kohouta. Na dotazy, zda se stane prvním „prvním mužem“ Francie, odpovídá, že nic takového nemá v plánu. Žerty si tropí rovněž z toho, že by se měl stěhovat do Elysejského paláce a šmahem to odmítá.

Nikdo toho neudělal víc než já, tvrdí Trump, fakta ale mluví jinak. Rozpačitých prvních 100 dnů ve funkci

sinfin.digital