Články odjinud

850 mrtvých za červen a červenec. Středozemní moře je pro migranty nejrizikovější trasa, tvrdí OSN

850 mrtvých za červen a červenec. Středozemní moře je pro migranty nejrizikovější trasa, tvrdí OSN

Od začátku roku se ve Středozemním moři utopilo přes 1500 uprchlíků a migrantů, z toho jen v červnu a červenci 850 lidí. Čísla, která zveřejnil v pátek Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR), jsou podle něj proto tak alarmující, že se počet utonutí zvyšuje, ale zároveň do Evropy přichází stále méně lidí. Středomoří je proto podle něj celosvětově nejrizikovější námořní cestou.

Za letošek dosud připlulo podle UNHCR přes Středozemní moře kolem 60.000 lidí. To je zhruba polovina oproti loňskému roku. Hlavním cílem je v současnosti Španělsko s 23.500 nově příchozími, po něm následují Itálie s 18.500 a Řecko s 16.000 migranty. Nejpočetnější skupinu mezi nimi představují uprchlíci z válčící Sýrie s podílem 13,5 procenta.

720p 360p
PROČ: Migrace z Afriky. Problém, který jen tak neskončí

UNHCR vyzval všechny státy podél tranzitních tras k rozbíjení sítí pašeráků lidí. Ti, kdo chtějí mít zisky z vykořisťování ohrožených lidí, musejí být povoláni k odpovědnosti. UNHCR poukazuje na to, že pašeráci organizují stále nebezpečnější plavby ve stále méně vyhovujících plavidlech, které přetěžují velkým počtem lidí v naději, že pomoc přijde včas.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud