Merkelová: Vážím si lidí, kteří zachraňují migranty na mořích. Je to mezinárodní úkol | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Merkelová: Vážím si lidí, kteří zachraňují migranty na mořích. Je to mezinárodní úkol

Angela Merkelová si váží práce lidí, kteří zachraňují migranty ve Středozemním moři. Musí podle ní ale dodržovat právo a ctít teritoriální vody Libye. Německá kancléřka to řekla na dnešní letní tiskové konferenci v Berlíně.

Na téma migrace byla šéfka německé vlády dotazována opakovaně, především kvůli stále se přitvrzujícímu postoji Itálie, která odmítá přijímat lodě neziskových organizací, na jejichž palubě jsou zachránění běženci.

"Samozřejmě si vážím práce civilních záchranářů," reagovala na jeden z takových dotazů Merkelová. Později ještě řekla, že si této práce "výslovně váží". Zároveň ovšem poznamenala, že je nutné dodržovat mezinárodní právo a respektovat teritoriální vody Libye, odkud na cestu přes Středomoří do Evropy v jednoduchých gumových člunech vyráží velká část migrantů.

Obecně je podle Merkelové záchrana uprchlíků na moři mezinárodním úkolem, z něhož není možné se vyvléknout.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.