Merkelová: Vážím si lidí, kteří zachraňují migranty na mořích. Je to mezinárodní úkol | info.cz

Články odjinud

Merkelová: Vážím si lidí, kteří zachraňují migranty na mořích. Je to mezinárodní úkol

Angela Merkelová si váží práce lidí, kteří zachraňují migranty ve Středozemním moři. Musí podle ní ale dodržovat právo a ctít teritoriální vody Libye. Německá kancléřka to řekla na dnešní letní tiskové konferenci v Berlíně.

Na téma migrace byla šéfka německé vlády dotazována opakovaně, především kvůli stále se přitvrzujícímu postoji Itálie, která odmítá přijímat lodě neziskových organizací, na jejichž palubě jsou zachránění běženci.

"Samozřejmě si vážím práce civilních záchranářů," reagovala na jeden z takových dotazů Merkelová. Později ještě řekla, že si této práce "výslovně váží". Zároveň ovšem poznamenala, že je nutné dodržovat mezinárodní právo a respektovat teritoriální vody Libye, odkud na cestu přes Středomoří do Evropy v jednoduchých gumových člunech vyráží velká část migrantů.

Obecně je podle Merkelové záchrana uprchlíků na moři mezinárodním úkolem, z něhož není možné se vyvléknout.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud