Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prorok Mohamed nesmí být nazýván pedofilem. Podle soudu to ohrožuje náboženský smír

Prorok Mohamed nesmí být nazýván pedofilem. Podle  soudu to ohrožuje náboženský smír

Soudci Evropského soudu potvrdili rozhodnutí rakouské justice, která v roce 2013 odsoudila Rakušanku za srovnání proroka Mohameda s pedofilem k pokutě 480 EUR (v přepočtu 12 000 korun), nebo dvou měsícům vězení. Podle soudců ESLP mohl výrok odsouzené ženy „podnítit předsudky“ a „ohrozit náboženský smír“. Píše o tom rakouský deník Kurier.

Žena pořádala ve Vídni dva semináře s názvem „Základy islámu“, na kterých mimo jiné mluvila i o proroku Mohamedovi a manželství, které jako zralý muž uzavřel se šestiletou dívkou Ajšou. „Padesátišestiletý a šestiletá? (…) Jak jinak to máme nazývat než pedofílií?,“ uvedla podle Kurieru žena. Mimo jiné také řekla, že „Mohammed měl rád něco s dětmi“.

V roce 2009 byla žena za tyto výroky v Rakousku odsouzena, protože se podle soudu dopustila „hanobení náboženské nauky“. Rozhodnutí nižších soudů pak o tři roky později potvrdil v konečné instanci i rakouský Nejvyšší soud. Odsouzená lektorka semináře se ale nevzdala a podala na rakouskou justici stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva. Ten se však bezezbytku ztotožnil s rakouskými soudci.

Podle soudců ESLP „rakouské soudy posoudily výroky stěžovatele podrobně v jejich kontextu, stejně jako právo na svobodu projevu vůči právu druhého na ochranu jeho náboženského cítění“. Zároveň soud sledoval legitimní cíl, čímž bylo „zajištění náboženského smíru v Rakousku“.

Podle ESLP rakouské soudy dobře zdůvodnily své rozhodnutí, zvlášť také proto, že „rozpoznaly překročení hranic objektivní diskuse a jeho zneužití k útokům na proroka islámu“. Takové útoky mohou podle ESLP podnítit předsudky a ohrozit náboženský smír.

720p 360p
Co je Islám? Animace vysvětluje spor mezi sunnity a šíity

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1