Jak aktivisté Extinction Rebellion pomáhají šiřitelům nenávisti k uprchlíkům

KOMENTÁŘ MARTINA SCHMARCZE | Aktivisté se žlutomodrými transparenty blokovali Nuselský most a některé silnice v Praze. Ten obrázek jste možná viděli: sedí ve vozovce, brání provozu a drží transparenty jako: „3°C pro Ukrajinu, Jednejme teď!“ Co si asi tak pomyslí člověk, který se stal nedobrovolně rukojmím jejich protestu? Asi málokomu dojde, že jde o extremisty z klimahysterického hnutí Extinction Rebellion, kteří zneužívají situaci. Spíš to v lidech vzbudí otrávení, agresi či strach a v důsledku nevoli k uprchlíkům z Ukrajiny.

Klimalarmisté se dopouštějí hned dvojí nemravnosti. Za prvé zneužívají genocidu Ukrajinců k prosazování své vlastní ideologie, což je hyenismus. Za druhé napomáhají všem, kterým se hodí vyvolávat nenávist k uprchlíkům, což už je skoro trestné. Beneficienty takové akce jsou Putin, Okamura, Babiš a všichni nacionální extremisté a prokremelští trollové. Klima tím rozhodně nezíská a škodu utrpí ti, kteří u nás hledají pomoc a záchranu.

Je to opravdu tak absurdní, že se člověk nemůže vyhnout podezření, že jde o záměr. Lidé, kteří zbytečně stojí v koloně, jsou samozřejmě už jen proto naštvaní. K tomu všemu dostávají od Extinction Rebellion (XR) informaci, že se mají uskromnit ne proto, že je dražší plyn, ale proto, že snížením teploty v bytech či kancelářích o tři stupně (což je tedy dost, i Evropská komise mluví o 1°C) nějakým záhadným způsobem pomohou trpící Ukrajině. Popřípadě ještě hůř – mají si myslet, že za tu drahotu snad mohou uprchlíci, jejichž příchod do Česka je pro řadu lidí emotivnější a rozpoznatelnější téma než samotná válka.

Samozřejmě, XR je hnutí, které mnoha extrémními způsoby prosazuje klimaalarmistickou ideologii. Působí to často morbidně, jde o takové novodobý pohanský kult smrti. Tohle je však i na jejich standard trochu moc. Tentokrát si totiž berou jakou rukojmí běžence, na jejichž účet se snaží získat si pozornost. Navíc nahrávají všem, kteří vsadili na nenávist a pod falešným heslem „proč nepomáháte našim lidem?“ se snaží ze strašného lidského neštěstí a utrpení vytřískat domácí politické body.

sinfin.digital