Rudá Maláčová, hon na Hřiba a negativní SPD

Kampaň vstoupila do závěrečného kola. Ministryně Jana Maláčová s poradcem Matějem Stropnickým nám zahráli na rudou notu a chtějí zestátňovat vodu. Proti pirátskému primátorovi Zdeňku Hřibovi se spojili prezident, ANO a ODS. Okamurova SPD vyrazila do boje se čtyřmi negativními hesly. A Piráti-STAN chtějí bojovat za zemi bez dluhů a bez korupce.

Privatizace je zlo a stát je dobro

Ministryně práce Jana Maláčová se svým poradcem Matějem Stropnickým zahájila frontální útok na soukromé vlastnictví. Napřed naštvali Hospodářskou komoru svými spanilými kontrolními jízdami po privátních firmách. Dle závěrečné zprávy prý velká část zaměstnavatelů porušuje zákoník práce. Profesní komora to označila za volební kampaň a nejspíš má pravdu. Ale to nebylo vše.

V emotivním videu revoluční dvojka obvinila ODS a Piráty, že se chystají rozkrást zbytky státního majetku a přidělit ho kamarádům. Nebrali si servítky nejen co se týká obsahu, ale hlavně formy. Místopředseda ODS Martin Kupka v té souvislosti mluví o „nejhrubším socialisticko-komunistickém slovníku”.

No, nevím, jestli to zabere. V zásadě jde o legitimní pravo-levý souboj, kdy konzervativci a liberálové privatizují, socialisté znárodňují – v tomto případě vodu. Ta tvrdost ovšem může být kontraproduktivní a celé to působí poněkud hystericky. Síla se i v politice projevuje nadhledem, nikoli řvaním. Oč lepší než ono video byl výkon Jany Maláčové u Moravce, kde byla důrazná, ale klidná.

Nový volební model: dominantní ANO, stagnující opozice, ale ještě pořád třetina nerozhodnutých voličů

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jsou potřeba kvóty na ženy v politice?
  • Překvapil Tomio Okamura?
  • Kde dělají Piráti-STAN chybu?
sinfin.digital