Socani jako za mlada, méně nudy na Primě a už zase migranti

V kampani přituhuje. Což se pozná i podle toho, že padesát dnů před volbami byla debata lídrů na Primě méně nudná než ta první, s plnou parádou se vrací téma migrace, Zeman kvůli Koudelkovi stupňuje tlak na Babiše a ČSSD nasadila levicovou ideologickou kanonádu. Do hry se i kvůli dění v Afghánistánu vracejí migranti a opozice doplácí na svůj „letní spánek”.

Emoce na CNN Prima News

Zpravodajský kanál Primy se rozhodl zopakovat předvolební debatu lídrů osmi stran s největší šancí dostat se do sněmovny. Nechci říci, že pro velký úspěch, protože v té první sto dnů před volbami zazářili jen komentátoři, staří političtí matadoři. Účastníci byli přesvědčiví asi jako agenti s teplou vodou. Tentokrát to bylo o něco lepší, alespoň ukázali nějaké emoce. Bohužel, někteří – jako zástupkyně Trikolóry – už nic jiného. 

Opět šlo o dvě debaty, tedy napřed spolu mluvily čtyři slabší strany a pak čtyři favorité voleb. Což byla zřejmě smůla pro předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Každý hraje lépe se silnějším soupeřem a jeho solidní výkon tak poněkud zanikal v křiku Zuzany Majerové Zahradníkové (Trikolóra), policejní hantýrce plukovníka „všechny zavřít” Roberta Šlachty (Přísaha) a protidemokratických a protizápadních řečech Vojtěcha Filipa (KSČM). I tak své uhrál, neboť v této společnosti jasně vynikl, ale zajímavější by byl proti Karlu Havlíčkovi (ANO), Vítu Rakušanovi (Piráti-STAN) a Marianu Jurečkovi (Spolu). V této druhé, poměrně racionální partě, ovšem zacláněl Tomto Okamura, kterého nenapadlo nic lepšího než vládě vyčítat, že zachraňuje afghánské tlumočníky. Volby se blíží, SPD jede migranty. Ale to jsme čekali, ne že ne.

Babišovo ANO sílí. A s ním i velké dilema ODS

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Koho by bolel volební neúspěch ČSSD nejvíce?
  • Co má společného Koudelka a lithium?
  • Proč nemusí být antibabišovská kampaň superdrahá?
sinfin.digital