Pospíšil: U vnitřní politiky, snižování dluhu či rezortních reforem bych od Fialovy vlády čekal větší výkon

Audioverze

Evropský poslanec, pražský radní a vlivný člen Top 09 Jiří Pospíšil by si přál od vlády Petra Fialy „větší výkon“, zejména v některých konkrétních oblastech. „Jsem šťastný, že zde tato vláda je, fandím jí v zahraniční politice a jsem hrdý, že premiér má iniciativy ve vztahu k Ukrajině. Zároveň ale nebudu zapírat, že například v tématech vnitřní politiky, snižování dluhu nebo rezortních reforem bych čekal trochu větší výkon,“ říká v novém dílu pořadu Česká jízda Jiří Pospíšil. 

Pospíšil podotýká, že Česko má stále dost domácích úkolů, které musí splnit. „Neměli bychom zapomenout na to, že ministři – kromě toho, že dělají politiku, prohlášení do médií a posty na facebooky – také mají dělat nějaké změny a reformní kroky,“ říká v České jízdě končící evropský poslanec. 

Mnoho se toho však neděje. „Pokud si projdeme jednotlivé rezorty, jaké zásadní změny se v posledních deseti letech odehrály v oblasti školství, zdravotnictví, justice či vnitra?“ ptá se řečnicky Pospíšil. 

Vlivný člen TOP 09 i z toho důvodu navrhuje, aby se jakákoliv opozice důkladněji připravovala na případné vládnutí. „Stínovou vládu bych zavedl téměř povinně,“ říká. „Strany, které chtějí převzít vládní zodpovědnost a jsou v opozici, by měly kromě kritizování přinášet i konstruktivní alternativní návrhy. Já bych si rád přečetl, jak by měla vypadat důchodová reforma podle opozice.“

Jak životaschopná je podle Pospíšila koalice Spolu? Jak pražský radní hodnotí tenze na Magistrátu? A jaké jsou Pospíšilovy plány, až odejde z Evropského parlamentu? Poslechněte si celý pořad. 

Volit, nebo nevolit Motoristy? Bohumil Pečinka bez obalu vysvětluje autařům, odkud vítr vane

Migranty v Unii nechceme! Vlády včetně české se před eurovolbami předhánějí, která ukáže větší tvrdost

Trend je jasný: Pokud se nestane něco zásadního, bez ANO nepůjde sestavit příští vládu

sinfin.digital