Amerika ve válce podruhé: Pro Evropany to byl svobodný svět, ke kterému vzhlíželi. Kdo se ale dostal do USA, byl v šoku

Audioverze

V dnešní Historii očima Martina Kováře se budeme ještě jednou, už naposledy, věnovat „Americe ve válce“, jak zní název knížky, která vyšla na jaře letošního roku v INFO.CZ, protože se jedná o tak velké, obsáhlé téma, že jsme si před čtrnácti dny nestačili říct o letech 1961–1975/79 zdaleka všechno.

Kromě války v Indočíně samotné, domácí a zahraniční americké politiky, CIA a FBI, zvláště jejího dlouholetého šéfa J. Edgara Hoovera, nebo odborářského bosse Jimmyho Hoffy jsme se věnovali rovněž některým obecnějším aspektům vývoje a proměnám americké společnosti v této době i v časech, jež na ni navazovaly, tj. na počátku vlády Ronalda Reagana (v Bílém domě v letech 1981–1989). 

Snad se nám dvojdílný „portrét“ Spojených států v jedné z nejnapínavějších fázích jejich dějin podařil, snad vás to bude bavit.

Příště, za čtrnáct dní, se můžete těšit na Milovana Djilase a jeho dobu, anebo, jinak řečeno, na titovskou Jugoslávii z pohledu blízkého spolupracovníka prezidenta Tita a později jeho odpůrce, jednoho z nejslavnějších disidentů celého východního bloku.

sinfin.digital