Podle Weisse se současná situace podobá klání mezi Barackem Obamou a republikánem Mittem Romneym. Také jeho kampaň byla zejména v poslední fázi velmi dynamická a mítinky hojně navštěvované. „Připomnělo mi to situaci ve volbách v roce 2012, kdy měl Mitt Romney před volbami úžasné mítinky. Republikáni nebyli schopni uvěřit, že prohrál, ale bylo to tak. Biden nechává Trumpa, aby zničil sám sebe,“ dodává Weiss. Podle něj se ukazuje, že Trump v podstatě není dobrým politikem, protože nemá zásadní téma a rozhoduje se nahodile na základě vlastních instinktů.
Oba hosté se shodují v tom, že do souboje stále častěji vstupují velcí technologičtí hráči jako Facebook či Twitter a mohou výsledek ovlivnit, což je velmi nebezpečné. Týká se to i poslední kauzy, kdy Twitter znemožnil sdílet investigativní článek deníku New York Post o „kšeftech“ Bidenova syna Huntera. Facebook pro změnu omezil dosah příspěvků. „Ta zpráva celkem smrdí. Je na místě být skeptický. Druhá věc je zablokování té zprávy. Je bezprecedentní, že to Twitter udělal u takhle velkého média,“ míní Schneider.
Podle Weisse je situace ještě vážnější a značně připomíná situaci v komunistickém Československu. „Před rokem by si to nikdo neuměl představit. U nás platila vedoucí úloha strany za socialismu, ale reálnou moc vykonávaly buňky na každém pracovišti. To bylo důležitější, než kdo je ředitelem. Amerika to má dnes decentralizované. Má woke ideologii a skrze lidi, které nakazila, vykonává reálnou moc. Umím si představit, že Mark Zuckerberg a další jsou pod tlakem svých zaměstnanců, aby tohle dělali,“ říká komentátor serveru Echo24.
Pokud vás zajímá, co si Schneider a Weiss myslí o lidech kolem Bidena a Trumpa, jak podle nich bude po volbách vypadat Amerika, kdo volby rozhodne a proč může Trump nakonec zvítězit, pusťte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.