Konec zákazu prodeje spalovacích motorů je třeba posunout, rok 2035 je nereálný, říká Lenka Koenigsmark

Audioverze

Zákaz prodeje automobilů se spalovacím motorem, v Evropě plánovaný na rok 2035, je třeba posunout. Je to jedna z ambicí jedničky kandidátky strany Sen21/Volt Česko Lenky Koenigsmark. „Neumím si představit, že během 11 let bude kompletně vybudovaná infrastruktura, abychom ten přechod bez problémů zvládli. A to je jen jeden z problémů, který se k tomu váže,“ říká vysoká manažerka, která chce vyměnit „korporát“ za politiku.

Další priority Lenky Koenigsmark pro Evropu jsou jasné: Společná obranná politika, ekonomická agenda a inkluzivní politika, která je ovlivněna i osobní péčí o postiženého syna. „Je to i důvod, proč chci přejít z korporátu do politiky – není mi jedno, jak to zde jednou bude vypadat, až tu jednou nebudu,“ doplňuje Koenigsmark. 

Lenka Koenigsmark do politiky přechází z velké korporace, kde zastávala vrcholový post v oblasti marketingu. „Mou ambicí je oba tyto světy trochu propojit – a využít zkušeností, které jsem nabrala v korporátním prostředí, pro veřejné dobro.“ 

Proč je Lenka Koenigsmark zastánkyní kvót ve veřejném sektoru, ale nikoliv v byznysu? Proč by měla Evropa směřovat k větší integraci? A jaký je to pro bývalou marketingovou ředitelku pocit, když je sama „produktem“? Podívejte se na celou epizodu.

sinfin.digital