„Nepotřebuju slávu ani peníze,“ říká investorka Rádl Rogerová. „Se Semantic Visions hledáme už jen ‚red flagy‘ u firem, dezinformace jsem škrtla“

Audioverze

Patří mezi nejoceňovanější české manažerky, její jméno je historicky spojené s tuzemským Deloittem, který donedávna vedla. Před rokem se však Diana Rádl Rogerová rozhodla vyměnit nejvyšší patra velké korporace za vlastní investiční byznys a stala se partnerkou společnosti Behind Inventions. V nové firmě investuje, radí a předává know-how, které za více než dvě dekády v poradenském byznysu nabrala. „Nepotřebuju slávu, nepotřebuju peníze. A hlavně nechci už nic řídit, chci dělat na sebe,“ říká jedna z nejvlivnějších žen Česka v novém dílu pořadu Kapitola. 

Jednou z jejích nejviditelnějších investic poslední doby je její vstup – v partnerství s fondem Pale Fire Capital – do společnosti Semantic Visions. Do firmy zabývající se datovou analytikou, firmy, jež byla spojená i s odhalováním dezinformací. „To byla ale jedna z věcí, které jsme nyní škrtli,“ říká investorka Rádl Rogerová v Kapitole. „Nechci a ani nemůžu být tím, kdo říká, že je něco ‚dezinformace‘. Namísto toho jsem firmu nasměřovala k většímu důrazu na B2B byznys,“ dodává. 

Co přesně B2B byznys znamená? „Například že dokážeme najít ‚red flagy‘ u dodavatelských řetězců na základě analýzy aktuálních událostí.“ Jde v zásadě o důkladnou a obsáhlou datovou due diligence analýzu, kterou provedou vycvičené algoritmy.  

Proč mezi zákazníky patří velké hedge fondy? Budou produkty Semantic Visions soupeřit s ChatGPT? A jak Rádl Rogerová pozná zajímavý start-up? Poslechněte si celou epizodu. 

sinfin.digital