Největším důkazem, že bylinky fungují, je sama příroda. Léta jsem pozoroval, jak se zvíře samo léčí, říká „bylinkář“ Jiří Pantůček

Pavel Vondráček

„Léta jsem pozoroval, jak se zvíře samo léčí, když mu není dobře. Jakou kůru okusuje a jaké byliny vyhledává. A viděl jsem ty výsledky,“ říká Jiří Pantůček v nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka. Jiří vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně se specializací na velká zvířata. Když později převzal řízení firmy TOPVET, vyrábějící přírodní kosmetiku také pod značkou Green Idea, využil své zkušenosti a začal se zasazovat i o přísnější pravidla pro přírodní kosmetiku a doplňky stravy tak, aby se na trh dostaly výrobky s vysokým podílem účinných látek.

„Konkurenci respektuji, pokud je dobrá, ale těžko se vyrovnávám s tím, že hodně firem se zaměřuje na rychle vydělané peníze a kvalita je nezajímá. Odpůrci přírodní medicíny toho totiž vždy rádi využijí a pak tvrdí, že přípravky na bázi bylin nefungují. Rozumné by bylo zpřísnit regule tak, aby byl pro každou jednu bylinku nastavený minimální obsah aktivních složek, který garantuje účinnost,“ vysvětluje Pantůček.

sinfin.digital