Stavební řízení se táhnou nepřijatelně dlouho, musíme je zkrátit, říká ve třetím podcastu PRK Partners Roman Pečenka

PRK Partners

Domácí Právnická firma roku 2019 PRK Partners nabízí ve spolupráci s INFO.CZ sérii odborných právních podcastů nazvanou Právo k Ranní Kávě. Třetí příspěvek je věnovaný stavebnímu zákonu a spolupráci obcí a developerů, povolovacímu řízení a délce souvisejících procesů. Pravidla vám představí advokát a partner PRK Partners Roman Pečenka, který je zároveň místostarostou obce Podolanka, a tak ve své osobě spojuje zkušenosti z obou stran. 

Roman Pečenka ve svém příspěvku odpovídá na dotazy týkající se vztahů obcí a developerů v souvislosti s přípravou a realizací developerských projektů. Díky svým bohatým, nejen právním, ale i praktickým zkušenostem a dlouholeté praxi poukazuje na právní postavení obce a z něj se odvozující možnosti a limity vyjednávání s developery, popisuje druhy smluv, které se obvykle uzavírají a uvádí různé příklady z praxe. Osvětluje problematiku poskytování kompenzací obcím a upozorňuje na další úskalí.

Mgr. Roman Pečenka, advokát a partner PRK Partners, se ve své advokátní praxi dlouhodobě zaměřuje zejména na problematiku práv k nemovitostem, smluvních vztahů a stavebního práva. Roman získal v roce 2001 magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, právo rovněž studoval na univerzitě v Toulouse ve Francii. Od roku 2005 je advokátem zapsaným u České advokátní komory. Současně je místostarostou v obci, kde žije.

Na vaše připomínky a náměty se těšíme na adrese [email protected], nebo nás kontaktujte na webové stránce PRK Partners.

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Mgr. Roman Pečenka, PRK Partners

Co musíte udělat kvůli změnám v zákoníku práce? Poslechněte si druhý podcast PRK Partners

PRK Partners spouští odborné podcasty: Předáváte osobní údaje do USA? Pozor na přísnou regulaci

sinfin.digital