PRK Partners spouští odborné podcasty: Předáváte osobní údaje do USA? Pozor na přísnou regulaci

PRK Partners

Domácí Právnická firma roku 2019 PRK Partners spouští ve spolupráci s INFO.CZ sérii odborných právních podcastů nazvanou Právo k Ranní Kávě. První příspěvek je věnovaný předávání osobních údajů do USA nebo jiných zemí mimo Evropský hospodářský prostor (EHP), které naráží na přísnou regulaci. Související pravidla vám tak vysvětlí partner kanceláře Michal Matějka. Nové podcasty ze série Právo k Ranní Kávě vám budeme přinášet zhruba jednou za dva týdny. 

Předává vaše firma osobní údaje do USA nebo jiné země mimo Evropský hospodářský prostor? 

Jde o velmi přísně regulovanou oblast, která se navíc v poslední době stala středem pozornosti, když Soudní dvůr Evropské unie shledal, že USA neposkytují osobním údajům občanů Evropské unie dostatečnou míru ochrany a zrušil tzv. Privacy Shield, na který se při předávání osobních údajů do USA řada podnikatelských subjektů spoléhala. V důsledku toho je předávání údajů do USA ještě obtížnější než dříve. Co se vlastně stalo a co se s tím dá dělat, to se dozvíte v dnešním podcastu, kterým vás provede Michal Matějka, v roli moderátora se v sérii podcastů objeví právník Martin Frolík.

Michal Matějka je partnerem PRK Partners se specializací na právo informačních technologií, právo duševního a průmyslového vlastnictví, obchodní smluvní právo, mezinárodní obchod a řešení souvisejících sporů. K PRK Partners se připojil v říjnu 2018, předtím pracoval bezmála 17 let v pražské pobočce advokátní kanceláře Baker & McKenzie. Michal má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním globálních a nadnárodních klientů v soudních, smluvních i regulatorních záležitostech, pravidelně přednáší v oblasti práva ICT a duševního vlastnictví na FIT ČVUT v Praze a Právnické fakultě UK a je také expertem pro řešení doménových sporů v UDRP a sporů o domény .cz a k tématům v rámci své specializace je autorem i několika publikací a článků v odborném tisku.

Martin Frolík je specialistou na řízení právních, compliance a nefinančních rizik, a nadšencem do moderních technologií, asijské kultury a britského humoru.

Na vaše připomínky a náměty se těšíme na adrese [email protected], nebo nás kontaktujte na webové stránce PRK Partners

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

O PRK Partners

PRK Partners je přední českou advokátní kanceláří a pravidelným vítězem nejvýznamnějších mezinárodních i lokálních ocenění. Naše právní firma působí na trhu již bezmála třicet let a během tohoto období vyrostla v mezinárodní společnost poskytující právní poradenství ve svých kancelářích v Praze, Bratislavě a Ostravě.

Jsme výhradním českým členem prestižního celosvětového sdružení významných a nezávislých advokátních kanceláří z více než 100 zemí světě – Lex Mundi. Díky úzké spolupráci s řadou špičkových mezinárodních právních firem můžeme své klienty provázet po celou dobu jejich cesty za obchodem v oblastech jurisdikce prakticky po celém světě.

Naši specialisté jsou absolventy mezinárodních univerzit. Týmy sestavené právě z takto unikátních právníků a daňových expertů hledají vždy individuální cestu a to nejvhodnější řešení každé situace. Své mnohaleté zkušenosti poskytují jak těm největším hráčům světového byznysu, tak i lokálním společnostem. Právní služby PRK Partners patří dlouhodobě mezi vysoce doporučované a vyhledávané ve všech hlavních oblastech práva.

Jsme hrdým nositelem titulu Nejlepší právnická firma roku 2019. Mimo hlavní ceny jsme získali i nejvyšší ocenění v kategorii Řešení sporů, arbitráže a Pracovního práva. Jsme hrdi na taková čestná umístění v nejprestižnější soutěži právních firem v České republice pořádané společností EPRAVO.CZ pod odbornou záštitou České advokátní komory. Také významný mezinárodní žebříček Chambers Europe 2019 zařadil PRK Partners mezi nejlepší právnické firmy v regionu.

V PRK Partners jsme si velmi dobře vědomi své odpovědnosti vůči společnosti, ve které žijeme a podnikáme. Chceme díky svým nabytým zkušenostem spoluvytvářet okolní svět. Zaměřujeme se tak i na skutečné výsledky prostřednictvím našich pro bono projektů, mezi které patří například Nadace Terezy Maxové dětem, Randova nadace a mnoho dalších.  Naše firemní strategie klade velký důraz jak na obecně prospěšnou činnost a charitativní dary, tak i na sponzorství.

Michal Matějka, PRK Partners
sinfin.digital