Život je jako poker: když vidíte do karet, máte vyhráno. Poznat svůj potenciál je zásadní, říká Urbanová

„Poznej sám sebe“ byla myšlenka, kterou razili již antičtí filosofové. Eva Urbanová, která je hostem nové epizody podcastu Podnikatelku, vyvinula unikátní psychodiagnostický software, který právě k sebepoznání pomůže moderní cestou a je užitečný nejen pro potřeby firemního HR, ale i pro člověka jako takového. „Život je jako poker: když vidíte do karet, máte vyhráno. Test, který pracuje na podvědomé úrovni, vám ukáže, kdo jste, kam směřujete a jaké máte předpoklady k úspěchu. Znát svůj potenciál i limity znamená být napřed a mít jistotu výhody,“ říká Urbanová. „Človek by měl poznat svůj potenciál v maximální možné šíří a znát své rizikové faktory. Všichni máme nějaká rizika a limity, pouze mrtvý člověk je nerizikový,“ dodává.

Komplexní psychodiagnostika, kterou testy Work Test a People Test vyvinuté Evou Urbanovou poskytují, je podle jejích slov užitečná nejen k poznání sebe sama, ale například i k boji se syndromem vyhoření, kterému se dlouhodobě věnuje. „Nevadí, že člověk občas vyhořívá, ale vadí, když nevíte, kde všude to může mít dosah a neposloucháte své tělo,“ vysvětluje Urbanová s tím, že obzvláště v pandemii covidu-19 se stále častěji začal syndrom vyhoření objevovat i u dětí. „Během covidu se lidé stali emočně nestabilními, to je obrovský problém. Užívá se mnohem více látek na psychiku a to nejen u dospělých. Děti mají problém s komunikací, jsou nejen vyhořelé, ale už i  vyloženě paralyzované a bez energie, díky čemuž jsou buď agresivní, nebo apatické. U dospělých je to to samé v bledě modrém,“ popisuje realitu Urbanová.

Co ve výsledcích psychodiagnostických testů nejvíce zajímá zaměstnavatele a co jednotlivce? Jak se proměňuje lidské chování a jeho vzorce v průběhu času? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital