Potravinová bezpečnost jako klíčové téma dneška. Útok na Ukrajinu vše zhorší, svět se bude muset změnit

Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

Audioverze

Potravinová bezpečnost je jedním ze zásadních témat poslední doby. Nejistotu zvyšuje válka na Ukrajině, která dále ohrožuje dodavatelské řetězce, kterým už dříve velkou ránu zasadila covidová pandemie. Najednou se mluví o hrozbě hladu, o nedostatku hnojiv, o nejistých výnosech. Jaká je z toho cesta ven? K pravidelným hostům Janu Růžičkovi a Lukáši Codrovi se ve třetím dílu Tech Talku přidal zemědělský expert a europoslanec Martin Hlaváček. Moderuje Michal Půr.

Jan Růžička připomněl, že sektor zemědělství v posledních dekádách ztrácel na atraktivitě. Pozornost většiny se stahovala jinam. Nyní ale v oboru potravin dochází k zajímavému obratu. Ke slovu se dostávají potravinové alternativy, potraviny „s příběhem“ a další fenomény. Produkce potravin se vzhledem k předpokládanému populačnímu růstu musí výrazně zvýšit, jinak dojde k sekundárním problémům, včetně masové migrace v řádech stovek milionů lidí.

Série Tech Talk je o změnách, kterými prochází náš svět. Deset dílů, deset top technologií a disrupcí. Vždy jednou za měsíc na INFO.CZ.

sinfin.digital