Kalousek neodchází, jen poodstoupil. Aby byl prezidentem, to přeji spíš nám než jemu, říká Topolánek

Nejen v politice toho společně mnoho zažili a tak na Miroslava Kalouska nemohl Mirek Topolánek zapomenout ani v nové epizodě Topol Show. „Kalousek neodchází, jen poodstoupil,“ glosuje Topolánek rozhodnutí někdejšího předsedy TOP 09 vzdát se poslaneckého mandátu. Dostane se i na sněmovního rváče Volného nebo málo platného ministra Blatného. A proč nového amerického prezidenta překřtil na „Baracka Bidena“? 

O rezignaci Miroslava Kalouska na poslanecký mandát věděl Mirek Topolánek den předtím, než Kalousek svůj záměr oznámil poslancům. „Moc předem mi to neřekl, abych to někde nevykecal,“ říká s úsměvem Topolánek v nové epizodě Topol Show. „Mirek je hráč, co nehraje nikdy při zdi a vždy kalkuluje s rizikem. Můžeme si jen přát, aby poté, co si odfoukne, se nějak vrátil, protože politik jeho formátu tady prostě není,“ říká Topolánek s tím, že ač ambice Miroslava Kalouska do budoucna nezná, nedivil by se ani prezidentské kandidatuře, kterou by přál spíše nám všem než samotnému Kalouskovi. 

Nástup Joea Bidena do úřadu amerického prezidenta pak Topolánek hodnotí nikoliv jako změnu trajektorie, ale jen jako otočku o 180 stupňů a návrat k politice Baracka Obamy. „Pokusí se vymazat nejen Trumpa, ale i to dobré, co se Trumpovi povedlo. Jásání íránského prezidenta Rúháního by nás mělo varovat. Jako by se teď sesouladila chybná politika EU s politikou USA,“ komentuje situaci v USA Topolánek.

Jak to skutečně bylo s Kalouskovou ochotou vládnout s komunisty? A proč ministru Blatnému už nikdo nevěří a měl by odejít? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital