Nacher je menší zlo než Čižinský nebo Hřib. Je potřeba vymést z magistrátu šílence, říká Topolánek

Michal Půr, Mirek Topolánek

Audioverze

Praha stále nemá nové vedení a Mirek Topolánek otevřeně říká, že mu vlastně ani nechybí. „Dlouhodobě si od žádné politické reprezentace v Praze neslibuji, že by vyřešila skutečné problémy města,“ komentuje svůj postoj Topolánek v nové epizodě Topol Show. „Po tom, co předváděli Čižinští sobě a Hřibové, by měli teď jen držet hubu, jenže oni nedrží a vydírají,“ dodává Topolánek s tím, že pražského lídra hnutí ANO Patrika Nachera přes všechny jeho nedostatky považuje za menší zlo než Jana Čižinského a Zdeňka Hřiba.

„Obzvlášť po tom, co předvedli Piráti v Plzni, bych vyjednával s Nacherem, a kdo chce, ten ať se přidá. Nevím, jak to dopadne, je mi to vlastně jedno. Jsem hlavně rád, že u toho vyjednávání nemusím být,“ glosuje situaci Topolánek, podle kterého se při současném vyjednávání o nové magistrátní koalici vůbec neřeší reálné problémy Prahy, která funguje tak trochu jako stát ve státě.

„Potřebujeme jen, aby to fungovalo. Aby se nové vedení chovalo ekonomicky, neprožíralo budoucnost a aby město fungovalo. Ať už konečně vymetou z magistrátu všechny ty šílence. Je jedno, jak to dopadne, ale hlavně ať už konečně někdo začne něco dělat,“ říká Topolánek.

Co by podle Mirka Topolánka mělo přinést prohlášení Ruska za teroristický režim ze strany Rady Evropy? Jaké hlubší problémy Slovenska odhalila vražda v gay baru v Bratislavě? A co bude pro svět znamenat zvolení Si Ťin-pchinga na třetí funkční období prezidenta Číny? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital