Nic není zadarmo. Lidé budou vzpomínat, když se po otočení vypínačem rozsvítilo, říká Topolánek

Ať už jde o zdravotnictví, nebo o energetiku, je podle Mirka Topolánka potřeba si uvědomit, že nic není zadarmo. „Maximálně může být něco bezplatné, ale to jen znamená, že to platí někdo jiný. Říkat, že je něco zadarmo, je strašná lež,“ upozorňuje Topolánek v nové epizodě Topol Show s tím, že to budou právě peněženky běžných voličů, co rozhodne blížící se volební klání. „Ono i v Německu celá ta jejich Energiewende skončí, až se citelně dotkne peněženky německého voliče. Energie zdražují, stavební materiály zdražují a lidé chudnou,“ dodává Topolánek a nastiňuje nelichotivou vizi budoucnosti, v níž budou energie tak drahé, že ještě budeme vzpomínat na doby, kdy se po otočení vypínačem rozsvítilo světlo a kde se rodina bude na Vánoce skládat, aby si mohla rozsvítit stromeček.

Topolánek komentuje i vývoj předvolebních kampaní. Kladně hodnotí novou fázi kampaně koalice SPOLU, v níž jsou za hrozbu označeni Andrej Babiš, Vojtěch Filip a Tomio Okamura. „Není to poprvé, co tu podobnou kampaň vymezující se vůči oponentovi máme, z politologického hlediska je to správně. Že jsou populisté a extremisté hrozbou, je navíc pravda,“ říká k aktuálním vizuálům a grafikám Topolánek. „Důležité je to ale doplnit ještě dalšími fakty a hesly, která si lidé zapamatují,“ dodává.

Dobrý dojem v televizních debatách na Topolánka udělal i lídr STAN Vít Rakušan. „Když koalice pirátů a starostů trochu potlačila Bartoše, tak Rakušan působí jako hezký chlap, co dobře mluví a je velmi obratný. Možná až moc,“ konstatuje Topolánek.

Proč Mirek Topolánek považuje elektromobilitu za slepou uličku? A čím by se podle něj měl náš prezident inspirovat od toho německého? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital