Vidíme zatím jen vrchol ledovce ruského vlivu v Česku. Nevěřím tomu, že Hamáčkova cesta do Ruska byla zastíracím manévrem, říká Topolánek

Michal Půr, Mirek Topolánek

Současné dění týkající se odhalení ruského angažmá v kauze výbuchu muničního skladu ve Vrběticích a vyhoštění osmnácti pracovníků ruské ambasády podle Mirka Topolánka není žádnou anomálií – je to jen špička ledovce ruského vlivu v České republice. „Ruské služby tu operují dlouhodobě, i podle velikosti ambasády je jasné, že je to pro ně východisko jejich zpravodajské činnosti směrem na západ,“ říká Topolánek v nové epizodě Topol Show. 

„Pokud se to teď naši rozhodli takto razantně řešit, znamená to, že se jim podařilo onu zpravodajskou síť rozkrýt poměrně důkladně. Na nějaký čas tu síť jak SVR, tak GRU rozbili a omezili jim činnost na českém území,“ dodává Topolánek. Podle Topolánka je zároveň evidentní i rozměr boje českých zpravodajských služeb v čele s BIS proti Miloši Zemanovi a jeho zahraniční, na Rusko orientované, zahraniční politice. „Udělal z nich čučkaře, ignoroval výroční zprávy, dokonce je zpochybňoval, tak tady to má. Informace byly zjevně tak závažné, že ani on k tomu teď nemá moc co říct a blokovat to by bylo už na úrovni vlastizrady, z níž ho mnozí obviňují,“ komentuje situaci Topolánek. 

Proč nevěří tomu, že cesta do Ruska Jana Hamáčka byla jen zastíracím manévrem a proč Hamáček musel o celé kauze již delší dobu vědět? A jak do kontextu zapadá odvolání Tomáše Petříčka a vypovězení tolerance vlády ze strany KSČM? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital