Příští Velikonoce budou šťastnější a veselejší. Vláda už jen vyhrožuje a buzeruje

Přání šťastných a veselých Velikonoc od Andreje Babiše považuje Mirek Topolánek za mimořádnou drzost. „Nevím proč by měly být šťastné, když sedíme doma a nikam nesmíme a všichni už začínají být docela agresivní,“ říká v nové epizodě podcastu Topol Show s tím, že příští velikonoční svátky by mohly být šťastnější i veselejší, protože snad budou bez Babiše. „Vláda zvolila velikonoční narativ – buzerativ. Jsem docela klidný člověk, ale už jich mám plné zuby, jen vyhrožují a buzerují,“ dodává Topolánek.

Druhé lockdownové Velikonoce v řadě nepokládá Mirek Topolánek za šťastné ani veselé. Takové podle něj mohou být ty příští, kdy už v čele země nebude vláda Andreje Babiše, která dle Topolánkových slov už jen vyhrožuje a buzeruje. „Nevím, jak někdo může mít ještě elementární důvěru k vládě. Co předvádí, je covidový džihád a covidokracie. Nikdo nesmí přijít s polemikou, protože okamžitě může za mrtvé. Ale je evidentní, že za mrtvé může od počátku jen tato vláda a neskutečný styl nevládnutí, který provozuje,“ nebere si Topolánek servítky v nové epizodě podcastu Topol Show. 

Topolánek ostře kritizuje Babiše nejen za zvolený velikonoční „narativ-buzerativ“, ale hlavně za selhání při vyjednávání o dodávkách vakcín. „Pokládám ho za nevzdělaného a i v diplomacii naprosto nezkušeného. Už jen váhám, zda je platná varianta, že je tak samolibý a mesiášský, nebo takový blbec a tak neschopný, a nebo jen poslouchá Zemana, který ho vydírá a dělá mu hradní diplomacii,“ zamýšlí se Topolánek nad možnými scénáři Babišova nemožného počínání. „Dělá to nechutně. Jeho taktika je na krátkodobou paměť a vytvoření fiktivní naděje a dojmu, jaký je vítěz a diplomat. Lidé jsou ale tak nejistí a blbí, že mu na to klidně mohou skočit,“ uzavírá Topolánek.

Drží komunisté vyhrožující ukončením tolerance vlády rudá esa v rukávu? Proč představení pirátských kandidátů na ministry není stínová vláda, ale jen předvolební tah? A jak se z Milionu chvilek pro demokracii stalo šest milionů korunek pro Mikuláše Mináře? Poslechněte si celý podcast! Starší díly najdete v seznamu dole.

sinfin.digital