Zchudneme a lidé to musí vědět, drahá nafta je jen první signál. Řešíme krizi, která tu nebyla od druhé světové války, ale Fiala to zvládá dobře a neuhne ani o milimetr

Dopady války na Ukrajině pociťujeme den ode dne stále víc i v Česku. Přišlo sem přes 200 tisíc uprchlíků a Češi dopady války vidí i na cenách paliv. Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show na rovinu říká: covid byl jen rozcvička. Svět se změnil a musíme si konečně přiznat, co se na nás řítí.

„Svět už není, jako byl, a lidé to musí vědět. Zchudneme. Vláda musí být strašně obezřetná, nemůže udělat tu chybu, že by tiskla peníze. Ceny nafty, to je první signál, ale zdaleka ne jediný a zdaleka ne nejhorší,“ říká Topolánek v novém dílu Topol Show.

Fialova vláda podle něj situaci zatím zvládá, ačkoli „hasíme požár, řešíme krizi, která tu nebyla od druhé světové války“. Topolánek přiznává, že pochyboval, zda je Petr Fiala schopný vyhrát volby, ale zároveň byl vždy přesvědčený, že bude dobrým premiérem do podobné doby. „V zásadních věcech neuhne ani o milimetr. Zvládá to dobře,“ komentuje expremiér výkony předsedy vlády.

Topolánek v nové epizodě komentuje i zprávy z ukrajinského bojiště a říká, co může aktuálně být cílem Vladimira Putina. Zároveň popisuje úskalí dalších jednání, která by ukončila konflikt. Dodává ale, že to je jediná cesta a Ukrajinci při tom musejí mít nezpochybnitelné slovo. „Vyjednávání Macronů, Scholzů, Bennettů a všech ostatních šašků beru spíš jako přípravu nového Mnichova,“ říká na adresu jednotlivých lídrů, kteří separátně komunikují s Putinem. Kritický je Topolánek především v případě Německa, které jedná s ohledem na vlastní zájmy v energetice. Výsledek? „Za březen má Putin nejvyšší příjmy z plynu za poslední dva roky. Platíme Putinovi válku.“

Podcast je pouze pro předplatitele
Dozvíte se:
  • Nová epizoda Topol Show je o dopadech ukrajinské války.
  • Platí, že covid byl jen rozcvička?
  • Proč jsou ceny nafty ještě pořád tím méně špatným signálem?
  • Jak to zvládá Fiala?
  • A na čem už naplno pracují kriminální gangy a mafie?
sinfin.digital