Mladá fronta přišla nečekaně o sídlo, zaměstnanci měli půl hodiny na opuštění budovy | info.cz

Články odjinud

Mladá fronta přišla nečekaně o sídlo, zaměstnanci měli půl hodiny na opuštění budovy

V pondělí se odehrál další nečekaný výpad proti vydavatelství Mladá fronta (vydává například týdeník Euro). Mediální dům, který se posledního více než půl roku nachází v insolvenčním řízení, se totiž náhle, ze dne na den, ocitnul bez svého tradičního sídla v pražských Modřanech. Informaci pro INFO.CZ potvrdila šéfka komunikace mediálního domu Pavlína Míčová.

Zaměstnanci společnosti podle našich informací dostali půl hodiny na to, aby si sbalili věci a sídlo firmy opustili, během odpoledne tak před budovou postávaly hloučky manažerů a novinářů. Nájemce totiž nečekaně vypověděl vydavatelství nájemní smlouvu.

„Společnost CI Office vypověděla bez výpovědní doby dne 22. června 2020 nájemní smlouvu vydavatelství Mladá fronta z pronajímaného objektu na adrese Mezi Vodami 9, Praha 4-Modřany, kde vydavatelství sídlilo,“ potvrdila pro INFO.CZ šéfka komunikace Mladé fronty Pavlína Míčová.

Jednatelkou společnosti CI Office je paradoxně podle obchodního rejstříku Markéta Nováková, která je zároveň předsedkyní představenstva vydavatelství Mladá fronta, rovněž i bývalá partnerka majitele mediálního domu Františka Savova. Je proto pravděpodobné, že nečekaná výpověď souvisí s bojem o vydavatelství Mladá Fronta, respektive patří k vnitřnímu boji mezi Novákovou a managementem firmy. Zanedlouho se totiž bude rozhodovat o novém majiteli vydavatelství, podle insolvenční správkyně Petry Hýskové se přitom firmy napojené na majitele Františka Savova snaží prodej vydavatelství obstruovat

Běžný provoz vydavatelství a vydávání titulů by měly být podle Pavlíny Míčové zachovány, novináři a další zaměstnanci zatím pracují z domova. „Aktuálně probíhají s insolvenční správkyní intenzivní jednání o pronájmu nových prostor. Činnost vydavatelství pokračuje kontinuálně dále v režimu home office,“ doplňuje Míčová s tím, že nepředpokládá zdržení v naplánovaném vydávání titulů. „Jsme již zvyklí z doby koronaviru,“ tvrdí Míčová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud