Kapitalismus je mrtev. Timmermarx tlačí dopředu, o čem se za socialismu ani nesnilo. S ochranou životního prostředí to nemá nic společného

V nové epizodě Topol Show se Mirek Topolánek s Michalem Půrem soustředí na otázku energetiky i na to, jaký vliv na ni bude mít výsledek nedělních parlamentních voleb v Německu. „Němci jsou jediný národ ochotný se obětovat pro jakési vyšší dobro. Skončí to tak, že sice přežijí, ale zchudnou, energeticky vysají své okolí, nás nevyjímaje, a budou závislejší na Číně a Rusku. Ostatně plynovod Nord Stream 2 je jen takové pokračování paktu Molotov-Ribbentrop,“ hodnotí nekompromisně Topolánek.

„Kapitalismus je mrtev, bohužel už dávno. Nemáme tu tržní ekonomiku a realizujeme, o čem se za socialismu ani nesnilo, přičemž Evropská komise s Timmermarxem a Němci to nekompromisně tlačí dopředu. Boj s globálním oteplováním a klimatickou krizí je jen jejich zbraň, jak ještě víc ovládat životy lidí. Je to nový komunismus. S ochranou životního prostředí to nemá nic společného,“ dodává Topolánek s tím, že životní prostředí je potřeba chránit, ale nepodléhat u toho nesmyslným přerozdělovacím mantrám.

Jaké dopady bude mít nové politické uspořádání v Německu na Česko? Proč jsou některé aspekty německé i evropské energetické politiky podle Topolánka vyháněním čerta ďáblem? Poslechněte si celou epizodu!

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Topol Show nejen o tom, že „kapitalismus je mrtev a je tu nový komunismus“.
  • Co sledují Němci svým bojem proti klimatické změně?
  • Jak to dopadne na Česko?
  • A jak pocítíme výsledky německých parlamentních voleb?
sinfin.digital