Lidi řeší ptákoviny a za humny hrozí válka, v níž nemůžeme zůstat stranou. Popřeli bychom sami sebe, říká Topolánek

„Kdyby někdo řekl, že kašleme na klimatické změny a důvodem pro odchod od fosilních paliv je zbavení se závislosti na Rusku, tak bych mu zatleskal. Jenže oni všichni hrají jen na klimatickou mantru. Lidé řeší úplné ptákoviny a za humny se haraší zbraněmi a hrozí válka,“ hodnotí nekompromisně situaci na východě Ukrajiny Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show s tím, že v případném konfliktu bychom nemohli stát stranou. „To si někdo myslí, že se nás tato válka nedotkne? Nemusí se válčit u nás, ale ekonomicky to na nás dopadne stoprocentně, budeme tam posílat vojáky a ti tam možná budou umírat. Nezapojit se by bylo popření sama sebe, vrátili bychom se někam kolem roku 1948. To je absolutně nepřijatelné,“ dodává Topolánek.

Topolánek upozorňuje i na velmi slabou pozici amerického prezidenta Joea Bidena, který podle něj už jen blábolí a není příliš kompetentní. „Pro celou euroatlantickou civilizaci je to docela hrozba, jak si ho všichni tak trochu natírají na chleba a není možné tomu nijak zabránit,“ říká Topolánek s tím, že co se Evropské unie týče, ukazuje se, že myšlenka jednotné evropské armády je nereálná. „To chceme být zatahováni do afrických dobrodružství Francouzů nebo do dnes docela dost proruské orientace Německa, které se při závislosti na ruském plynu jednoznačně bude chovat tak, aby nepoškodilo své rusko-německé zájmy?“ táže se Topolánek. „Putinův tlak je jednoznačný. Otázka je, jestli je vůbec ještě možné, aby nějak ustoupil,“ uzavírá.

O co podle Mirka Topolánka jde Andreji Babišovi s jeho stínovou vládou? Jak hodnotí aktuální české politické kauzy? Poslechněte si celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • o tom, co se děje kolem Ukrajiny.
  • o tom, co by znamenalo nezapojit se a situaci přehlížet.
  • o tom, že společná evropská armáda není reálná.
  • o tom, že co řídí Německou politiku ve vztahu k Rusku.
sinfin.digital