Máme právo vědět, jak je na tom prezident. Tajit jeho zdravotní stav je nefér i k jeho voličům, říká Topolánek

Zdraví prezidenta je věc veřejná a to, co zažíváme kolem zdravotního stavu Miloše Zemana, je pak neskutečný bizár, říká v nové epizodě Topol Show Mirek Topolánek. „Lidé mají absolutní právo vědět, jak na tom prezident zdravotně je. Zeman sice lidi rozděluje, ale jeden tábor má oprávněný zájem o jeho zdraví a druhý pak oprávněný zájem o fungování demokratických mechanismů závislých na tom, zda prezident je, či není schopen vykonávat svůj úřad. Obojí je stejně legitimní,“ komentuje mlžení kolem Zemanovy hospitalizace Topolánek. „Buď je to dáno neskutečnou arogancí, nebo tím, že na tom opravdu není dobře. Nekorektní a nefér je to obzvlášť k jeho voličům,“ dodává.

Topolánek se spolu s Michalem Půrem v nové epizodě zabývá i letáky VZP v kampani proti rakovině, na nichž je mimo jiné i Andrej Babiš. „Samozřejmě je to kampaň. Jestli nám přijde do schránky leták s Babišovým ksichtem, tak holt změňme pojišťovnu. Je to jediná páka, kterou máme,“ glosuje kauzu Topolánek.

Jak se Topolánek staví k odvolání Hany Lipovské z Rady ČT a k čemu podle něj povedou stále se zvyšující ceny energií a plynu? Poslechněte si celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Proč je zdraví prezidenta věc veřejná?
  • Jak se Topolánek staví k odvolání Hany Lipovské z Rady ČT?
  • K čemu povedou stále se zvyšující ceny energií a plynu?
sinfin.digital