„Fialova vláda, speciálně Válek – okamžitě odvolat!“ Fascinuje mě to. Lidi, žádná nová vláda ještě není, připomíná Topolánek

Mirek Topolánek je po covidové přestávce zpátky a plný dojmů: „Miluju lockdown!“ svěřuje se hned na úvod nové epizody své Topol Show. Ale teď vážně, protože samozřejmě řešíme vážné věci.

Topolánek v nové epizodě upozorňuje, že na adresu vznikající vlády Petra Fialy míří naprosto nesmyslná kritika. Ironicky to glosuje: „Ta Fialova vláda – speciálně Válek, toho by měl okamžitě odvolat. Té vládě by měli vyslovit nedůvěru a měla by jít do hajzlu! Přece není možné, aby se takhle k tomu všemu chovali.“ V podobném duchu se totiž nese debata posledních týdnů. „Podle médií – zprava doleva, progresivisti, neprogresivisti, všichni mají pocit, že ta vláda je špatná. To mě fascinuje. Lidi, žádná nová vláda ještě není!” říká a za příklad dává třeba Německo, kde po volbách také ještě není nová vláda a „nikdo nepanikaří“.

Topolánek připomíná, že jmenování vlády ještě může zdržovat prezident Miloš Zeman. „Všichni na to Zemanovi nadbíhají, přitom žádné právo veto nemá,“ komentuje prezidentovy výroky, že nejmenuje jednoho z navržených ministrů.

A co až se Fiala a spol. skutečně chopí vlády? „Moje představa je, že tam Fiala nastoupí a provede brutální kroky. Musí je udělat v prvním měsíci a natvrdo. A to nejen ve věcech jako rostoucí cena energií, inflace, covid, ale i v tom, co má naplánované, že chce za ty čtyři roky dosáhnout. To musí udělat hned. Lidi možná budou v šoku, ale musí to udělat. Má poslední šanci to udělat.“

Co musí vláda udělat jako první? Jak se zbavit „Babišových pohůnků“ ve státní správě? A proč Mirek Topolánek nemá strpení s neočkovanými, kteří zatěžují zdravotnický systém?

sinfin.digital