Panování Miloše Zemana skončilo a on si to dobře uvědomuje. Je to pro mě vánoční dárek, říká Topolánek

Mirek Topolánek dostal první vánoční dárek. V předvánoční Topol Show za něj označuje nástup vlády Petra Fialy, která ukončila mocenskou éru Andreje Babiše a Miloše Zemana. „Je třeba natvrdo říct, že Miloš prohrál,“ konstatuje Topolánek a dodává vysvětlení: „Už nemá žádné exekutivní pravomoci a řekl bych, že už ani nemá sílu nějak zahraničně politicky škodit.“

Zeman si podle bývalého premiéra dobře uvědomuje svoji pozici. „To jsem od voleb očekával, tento úkol byl splněn, a proto ani další významnější očekávání nemám. Teď už jen vláda musí vybrat tu zatáčku, do níž se řítí. Ale očekávám, že začnou společnost vracet na správnou trajektorii,“ říká Topolánek.


Topol Show nově najdete také na platformě Gazetisto s řadou bonusů!


Spekulovat o tom, co mohl Petr Fiala prezidentovi nabídnout, aby jeho vládu jmenoval beze změny, považuje Topolánek za zbytečné. „On mu ani reálně moc slibovat nemusel. Miloš se nepouští do prohraných bitev a nakonec ustoupilo i jeho okolí. Uvědomili si, že hrát si s Ústavou je docela nebezpečné a hlavně že válka se Strakovkou by pro ně znamenala docela nepříjemný poslední rok,“ komentuje jmenování Fialova kabinetu Topolánek. „Fiala reprezentuje klidnou sílu s důrazem na slovo síla; je za tím velká neústupnost,“ dodává.

Jaký byl vztah Mirka Topolánka s Václavem Havlem? Jak hodnotí krizi v Českém rozhlase a co přeje divákům a posluchačům k Vánocům a do nového roku? Poslechněte si celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Mirek Topolánek dostal první vánoční dárek - od Petra Fialy.
  • Proč podle něj Miloš Zeman nadobro prohrál?
  • Proč nemá cenu řešit, kdo co komu slíbil za jmenování vlády?
  • A co říká na krizi v Českém rozhlase?
sinfin.digital