Planeta hoří, ty vole! Mě starý taky sr*li, ale dnes klimaaktivisti jen ničí a zaklínají se přitom ochranou člověka

Od klimaaktivistů to v posledních dnech schytali Van Gogh i Monet, respektive jejich ceněné obrazy. Věnujeme se tomu hned v úvodu nové Topol Show a Mirek Topolánek nepochybuje: je to kvaziterorismus a jeho pachatelé chtějí šokovat, vyděsit a ničit. Jde mu z nich mráz po zádech.

Mirek v úvod připomíná, že „pachatelé dobra a pachatelé zla, to je stejná banda“. Jsou podle něj netrpěliví a chtějí ničit. „Ničí to málo, na čem jako civilizace stojíme. Nejde o samotný obraz. Je to symbol: ničíme to staré, aby bylo nové. To je docela nebezpečný, zvlášť v kontextu toho, jak se to ve světě přiostřuje,” dodává.

Radikálně naladění aktivisté podle něj udělají cokoli, aby mohli říkat, že pomohli planetě. I když budou – s nadsázkou řečeno – sedět v jeskyni a pojídat kořínky. „Ale zachránili jsme planetu, ty vole!“ A argument, že je to o lidských právech? „Na co jsou lidský práva – na život, na soukromí, to jsou ty svobody. Je taky právo na ochranu majetku. Žádný právo na životní prostředí tu nevidim,“ komentuje to Topolánek. Dejte si celou epizodu.

  • Co s aktivisty, kteří boří naše civilizační základy, dělat?
  • Co státní vyznamenání a seznam těch, které Zeman (ne)pozval?
  • Co rozhodne prezidentské volby a jak je na tom Babiš?
  • Jak vyřešit naši energetickou závislost?
  • Proč v Praze „nevyfakovat Piráty a Čižinského“?
  • A kdy bude další Topol Show LIVE?
sinfin.digital