Volby jsou už rozhodnuté, trendy jsou jasné. Výsledek určí směřování Česka, říká Topolánek

Do sněmovních voleb zbývá ještě několik málo dní, podle Mirka Topolánka se s výsledkem ale už nedá nic moc dělat a události tohoto týdne je nijak neovlivní. „Už to padá samospádem. Trendy jsou jasně dané – klesá Babiš, roste SPOLU. Otázka je jen ta, zda se to protne před volbami, nebo až po nich,“ hodnotí situaci Topolánek. O každých volbách se říká, že jsou ty nejdůležitější, ty letošní sněmovní jsou však dle jeho mínění výjimečné mimo jiné nepředvídatelností výsledku, který ale bude mít zásadní dopady na budoucnost. „Tyto volby hlavně rozhodnou o směřování Česka. O tom jsou mnohem více než o jiných tématech. Nemusí se nám líbit spojování s neomarxisty, ale spojení staromarxistů s nacionalisty je mnohem horší,“ dodává Topolánek.

Podle Topolánka budou jazýčkem na vahách hlavně malé strany pohybující se kolem pětiprocentní hranice pro vstup do sněmovny. Právě to, jaké a kolik jich nakonec hranici překoná, nejspíše rozhodne o složení příští vlády. „Vítěz není ten, kdo vyhraje volby. Vítěz je ten, kdo se dostane do vládní koalice, byť by tam šel s pěti zvolenými poslanci,“ vysvětluje Topolánek, který si pochvaluje vystoupení Petra Fialy v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima News. „Ta debata sice nerozhodne, ale konečně Fiala ukázal, že není jen inteligentní akademik, ale umí i zaútočit. Už se neřeší, že Babiš porazil Bartoše, ale že Fiala porazil Babiše. To bylo potřeba,“ konstatuje Topolánek.

Proč by podle Mirka Topolánka měly být volby až o dva týdny později? A v čem by pro nás měla být pobrexitová situace ve Velké Británii mementem, pokud naivně uvažujeme o czexitu? Podívejte se na celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Kdo rozhodne nadcházející volby?
  • Proč by podle Mirka Topolánka měly být volby až o dva týdny později?
  • A v čem by pro nás měla být pobrexitová situace ve Velké Británii mementem, pokud naivně uvažujeme o czexitu?
sinfin.digital