Solek se investičně vrací do Česka. Posadil sluneční elektrárnu na pivovar ve Svijanech, chce stavět soláry za stovky milionů ročně

Tuzemská energetická firma Solek se investičně „vrací“ do Česka, chce se pustit do výstavby solárních elektráren za střední stovky milionů ročně. „Právě dokončujeme solární elektrárnu na pivovaru ve Svijanech, i dále se chceme zaměřovat na výstavbu solárů pro průmyslové areály v Česku,“ říká pro INFO.CZ ředitel společnosti Zdeněk Sobotka. Největší problém je však podle něj s pomalým povolováním, které trvá až třikrát déle než například v Rumunsku.

Energetická skupina Solek, která je aktivní především v oblasti Latinské Ameriky, se investičně vrací do Česka, říká její ředitel Zdeněk Sobotka. „Chceme zde především stavět zejména solární elektrárny pro třetí strany, aktuálně se účastníme několika větších tendrů, které brzy odhalíme,“ upřesňuje Sobotka s tím, že se chce zaměřovat jak na pokrývání industriálních komplexů solárními panely, tak na „pozemní“ instalace.

První větší „vlaštovkou“ je v tomto ohledu dokončení solární elektrárny na střechách pivovaru ve Svijanech, která „naběhne“ v řádu několika týdnů. „Tento projekt je de facto hotový, během několika týdnů dokončíme všechny práce a elektrárnu připojíme,“ říká Sobotka pro INFO.CZ o projektu s výkonem okolo půl MW.

sinfin.digital