Záhada zeleného Pelhřimova. Proč v celém okrese není ani jeden nakažený?

Okres Pelhřimov zůstává jediným v Česku, kde nebyla potvrzena žádná infekce koronavirem. I pro odborníky je to záhada. Shodnou se pouze v jednom: buď se v Pelhřimově dějí zázraky, nebo tam tiká časovaná bomba.

Pelhřimov mimo jiné proslavil film Vesničko má středisková, v němž vesnický lékař radí hypochondrovi: „Tak víš co? Jeď do Pelhřimova, prohlédni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš.“ Za současné pandemie dostala tahle věta paradoxní nádech. Místo fimového symbolu hypochondrie se totiž z Pelhřimova stal s mírnou nadsázkou symbol zdraví a zvlášť odolných lidí.

Jako v jediném českém okrese a v jednom z mála těch evropských tady testy zatím (do doby publikace tohoto článku) neodhalily ani jednoho nakaženého novým koronavirem. A i když počty infikovaných v celé republice rostou po stovkách denně, Pelhřimov zůstává bez potvrzené nákazy. „Pořád jsme zelení, pořád,“ hlásí se smíchem spojovatelka na pelhřimovské hygieně s odkazem na zelenou barvu, kterou hygienici vyznačují lokality bez jediné potvrzené infekce. Už ten smích je v dnešní koronavirové době unikát. Jenže v Pelhřimově se smějí nebo alespoň usmívají všichni, s kterými autor tohoto článku mluvil. A to i přesto, že se situace může rychle změnit.

Vláda si udělala z pronajímatelů pokladničku a třídního nepřítele. Chystaný zákon je paskvil

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital