Cesty DVTV a Economie se po osmi letech rozcházejí. Mediální dům staví vlastní video obsah a je na lovu moderátorských superstar

Mediální dům Economia neprodlouží exkluzivní, tříletou smlouvu s internetovou televizí DVTV. Obě strany se nedohodly na podmínkách další spolupráce, zejména na částce, kterou Economia televizi DVTV za její obsah platí. Pro INFO.CZ to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů blízkých jednání. Mediální dům Zdeňka Bakaly nicméně od začátku příštího roku, kdy smlouva s DVTV končí, plánuje spustit vlastní diskuzní videopořad podobného formátu – a v této souvislosti jedná o angažování dvou moderátorských superstar.

Šance, že internetová televize DVTV bude s vydavatelstvím Economia spolupracovat i po novém roce, jsou mizivé. Podle informací INFO.CZ z několika zdrojů obeznámených s jednáním se obě strany nedohodly na spolupráci a nyní zbývá poslední, už jen teoretická šance. 

„Stále nás čeká ještě jedna schůzka, nicméně nyní se jedná už jen o teoretické možnosti neexkluzivní spolupráce – tedy o tom, že bychom dodávali Economii obsah a dělili se s nimi o výnosy,“ uvedl jeden ze zdrojů INFO.CZ, který si nepřál být jmenovaný. „Připravujeme se na všechny možné eventuality,“ uvedl v této souvislosti pro INFO.CZ produktový ředitel Economie a člen představenstva Tomáš Skřivánek. 

Daniela Drtinová, moderátorka a jedna z jednatelek společnosti Online Partners, která DVTV provozuje, pro INFO.CZ potvrdila, že k prodloužení smlouvy dosud nedošlo.

Současný tříletý kontrakt mezi Economií a DVTV byl podepsaný v roce 2019 a vyprší na konci letošního roku; ani jedna ze společností, tedy ani Economia, ani Online Partners, nemá podle informací INFO.CZ za současných podmínek zájem o jeho prodloužení. Důvodem je zejména cena, která se u aktuální smlouvy pohybuje mezi 10 a 20 miliony korun ročně. Pro Economii je příliš vysoká, pro Online Partners zase příliš nízká. 

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Kdo má vytvoření nového videopořadu v Economii na starosti?
  • O kom se hovoří jako o novém moderátorovi či moderátorce?
sinfin.digital