Hlasování po mailu. Rady veřejnoprávních médií budou kvůli koronaviru zasedat na dálku

Do konce března se měly sejít všechny tři „malé“ mediální rady na pravidelných zasedáních. To se kvůli epidemii koronaviru již téměř jistě nepovede, dohledové orgány proto vymýšlejí náhradní řešení. Rada České televize plánuje velkou telekonferenci, Rada ČTK chce jednat pomocí videopřenosu, který hodlá nabídnout i veřejnosti.

Rada České televize namísto svého běžného středečního zasedání uskuteční telekonferenci. „Vymýšlíme různé způsoby, jak se spojit, pomocí telekonference je to zatím nejpravděpodobnější,“ uvedl pro INFO.CZ předseda Rady Jan Bednář. „Zatím je ale stoprocentně jisté jen to, že se nesejdeme jako standardně na Kavčích horách,“ dodal.

Hindls: Nebojovat tvrdě proti chorobě, abychom neublížili hospodářství, je ekonomický nesmysl

Pro Radu jde pochopitelně o komplikaci, tím spíše, že se bude hlasovat o Výroční zprávě ČT za rok 2019, která musí být předána Poslanecké sněmovně do konce března. „Hlasování, které patnáctku radních České televize čeká, se tak uskuteční po emailu,“ plánuje Bednář. Veřejnost se o zasedání zpětně dozví pomocí zápisu, plánuje se i zveřejnění záznamu celé telefonické konference.

Ve středu se má sejít i Rada Českého rozhlasu, která o formě a místě zasedání rozhodne během úterý. Ve své pozvánce prozatím změnila pouze místo konání z tradiční Galerie na Vinohradské 12 na menší zasedací místnost v budově Rozhlasu. I to se ale ještě může změnit. „Rada ČRo ani v době pandemie nepřestala pracovat, středeční jednání se uskuteční. Novináři a veřejnost budou předem informováni o místě a formě jednání,“ uvedl místopředseda Rady ČRo Miroslav Dittrich.

Půr: Vláda by si měla rychle uvědomit, že z krize se neprošetří. Ztrácíme cenný čas

Rada České tiskové kanceláře se v březnu schází jako poslední, své zasedání má naplánované na příští pondělí. „Datum a čas chceme zachovat, chceme se ale spojit prostřednictvím videokonference. Nyní dolaďujeme detaily, musíme se na tom všichni shodnout,“ uvedl pro INFO.CZ předseda Rady ČTK David Soukup. Zvažuje se i stream pro veřejnost. „Snad se nám podaří to nějak vymyslet. Uvažuji o tom, že bych za sebe dal kameru namířenou na monitor a přenos streamoval, aby naše zasedání bylo veřejné,“ dodal Soukup.

 

SDÍLET
sinfin.digital