„Pokud mě sněmovna z vysílací rady odvolá, budu se bránit u soudu,” říká pro INFO.CZ Daniel Köppl

Je marketingový expert Daniel Köppl ve střetu zájmů, anebo ne? Právě to se ve čtvrtek dopoledne snažil rozhodnout volební výbor Poslanecké sněmovny. Köppl je formálně asistent poslance a místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka, zároveň je ale členem „velké vysílací rady“ – Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle řady náznaků se během prezidentské volby podílel na kampani Andreje Babiše a byl součástí marketingového týmu hnutí ANO. To sice Köppl striktně odmítá, výbor nicméně sněmovně i přesto doporučuje jeho odvolání z rady. 

Daniel Köppl (na titulní fotografii ze schůze volebního výboru úplně vpravo) jakékoliv zapojení do marektingového týmu hnutí ANO během čtvrtečního slyšení ve sněmovně striktně popřel. „Nejsem – a ani jsem nebyl – v marketingovém, ani ve volebním týmu hnutí ANO,“ uvedl Köppl, který se podle svých slov nedopustil porušení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, a tím pádem nevidí důvod pro své odvolání. 

Místopředsedkyně sněmovny za Piráty Olga Richterová je přesvědčena o opaku. Podle ní „Köppl připustil existenci smlouvy s hnutím ANO, existuje záznam o platbě na transparentním účtu, byl ve volebním štábu hnutí během prezidentských voleb a existují i další důkazy jeho přítomnosti v terénu.“

To vše podle Richterové – a zároveň i podle volebního výboru sněmovny – svědčí o tom, že Köppl ohrožuje důvěru v nezávislost a nestrannost Rady, a proto výbor doporučil sněmovnímu plénu jeho odvolání.

sinfin.digital