Zakladatel a CEO Twitteru Jack Dorsey odstupuje z vedení firmy

Zakladatel a výkonný ředitel Twitteru Jack Dorsey rezignuje na svou funkci. Výrazná osobnost amerického Silicon Valley v e-mailu svým zaměstnancům napsala, že nechce, aby firmu do budoucna vedl její zakladatel. „Je podle mě kriticky důležité, aby Twitter dokázal fungovat sám o sobě, bez vlivu a řízení svých zakladatelů,“ napsal podle deníku New York Times Dorsey. „Není mnoho společností, které toho jsou schopné a stejně tak není ani mnoho zakladatelů, kteří takto dají přednost firmě před svým egem,“ dodal. Novým ředitelem se stane dosavadní technologický ředitel (CTO) Parag Agrawal, uvedla společnost v tiskovém prohlášení. 

Jack Dorsey spoluzakládal Twitter v roce 2006, dva roky po vzniku sociální sítě Facebook a jen rok po vzniku YouTube. Během prvních let firmu dokonce z pozice výkonného ředitele vedl, ovšem v roce 2008 byl investory vyhozen. 

Důvodem podle Nicka Boltona, autora knihy Hatching Twitter, bylo to, že Dorsey byl zkrátka příšerný manažer. Připisoval si všechny možné úspěchy, ovšem sebemenší neúspěch svaloval na jiné, často dával přednost svým koníčkům a příliš nekomunikoval s investory. Jeho častá účast na prominentních večírcích rovněž nebyla vnímaná jako příliš žádoucí. 

Dorsey se ale nevzdal a o sedm let později, v roce 2015, se do Twitteru triumfálně navrátil. Ani jeho druhý pokus v čele společnosti však nebyl úplně bez problémů. 

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co kritici Dorseymu vyčítali?
  • Jakému tlaku čelil od politiků?
  • A jak zareagovaly na zprávu trhy?
sinfin.digital