Putin jako hodný policajt: Tvrdší sankce hrozbu z KLDR neřeší, Kim se musí nejdřív cítit bezpečně

ČTK, lup

Uvalení tvrdších sankcí na KLDR kvůli jejímu jadernému a raketovému zbrojnímu programu by nezměnilo postoj vůdců v Pchjongjangu, ale mohlo by způsobit rozsáhlé lidské utrpení. Uvedl to dnes ruský prezident Vladimir Putin.

KLDR uskutečnila v neděli svůj šestý, dosud nejsilnější jaderný test. Západní mocnosti v reakci na zkoušku severokorejské vodíkové bomby nyní zvažují, že vůči KLDR přijmou další sankce.

KLDR se chlubí testem ničivé vodíkové bomby. Těchto 5 otázek znepokojuje svět

Šéf Kremlu jaderný test KLDR odsoudil, zároveň ale varoval před „stupňováním vojenské hysterie“ kolem Severní Koreje, které by podle něj mohlo vést ke „globální katastrofě“. Pchjongjang se nevzdá svého jaderného programu, dokud se nebude cítit bezpečně, zdůraznil Putin. K řešení krize na Korejském poloostrově je podle něj zapotřebí dialog.

3645101:article:true:true:true

Podle ruského prezidenta byly sankce jako způsob, jak ovlivnit chování severokorejských vůdců, vyčerpány. Putin nicméně připustil, že Moskva je ohledně sankcí ochotna diskutovat o některých detailech.

Musk si notuje s Putinem. Umělá inteligence bude příčinou 3. světové války

Ruský prezident se ke krizi na Korejském poloostrově vyjádřil v čínském městě Sia-men, kde se účastní summitu vůdců skupiny pěti rozvíjejících se zemí BRICS, tedy Číny, Brazílie, Ruska, Indie a Jihoafrické republiky. Vrcholná schůzka dnes končí.

SDÍLET
sinfin.digital