Články odjinud

Neúspěch ve volbách nakonec hnutí ANO spíše posílí, tvrdí Stuchlík. Chce být aktivní opozicí

Neúspěch ve volbách nakonec hnutí ANO spíše posílí, tvrdí Stuchlík. Chce být aktivní opozicí

V komunálních volbách hnutí ANO uspělo, ovšem s podstatnou výjimkou - v hlavním městě výrazně ztratilo. Podle tehdejšího pražského volebního lídra hnutí ANO a nynějšího opozičního zastupitele Petra Stuchlíka ale může zklamání z výsledku nakonec hnutí pomoci. „Kvůli tomu výsledku se pustilo do jisté sebereflexe, která mu nakonec spíš pomůže než uškodí,“ říká. 

Když jsme spolu mluvili před volbami, říkal jste, že byste nerad, aby město ovládli aktivisté, kteří řídili nanejvýš svůj kontokorent při studiích. Předpokládám, že přesně to se z vašeho pohledu teď děje.

Ano. Citoval bych Matěje Stropnického, který byl zářným příkladem aktivismu uplynulých čtyř let a na Facebooku velmi tleskal nově vzniklé městské radě, protože zastoupení zelených prý je v ní největší, jaké kdy bylo. To je důvod, proč být velmi ostražitý. Aktivismus třeba v kultuře reprezentovaný paní Třeštíkovou se dá celkem pochopit a možná je i k dobru věci. Ale třeba v dopravě, kde vidím počínání pana Scheinherra, je to pro mě velký vykřičník a jeden z důvodů, proč být aktivní opozicí.

Před volbami jste svou kandidaturu probíral mezi prvními se Zdeňkem Tůmou, který v Praze nejprve vyhrál volby, ale když se ocitl v opozici, tak odešel do soukromé sféry. Co vám vlastně na váš záměr kandidovat řekl?

Řekl, že ničeho nelituje, že to byla mimořádná zkušenost, která je nepřenosná, a to vše bych už teď podepsal.

Strunc! Rozhovor s Petrem Stuchlikem

Slíbíte voličům, že i za tři a půl roku budete v zastupitelstvu sedět?

Ano, můžu to slíbit. Chci se věnovat opoziční práci. Po 18 letech jsem prodal firmu, kterou jsem zakládal s Martinem Nejedlým, ještě když jsem byl na vysoké škole. A teď mám prostor se věnovat politice v opoziční roli.

Celý rozhovor s Petrem Stuchlíkem si můžete přečíst na webu E15.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud